Swiatzwierzat.pl
Znęcanie się nad zwierzętami

facebook/Joanna Maruszewska

Ciągnął kucyki na linie za samochodem, potem skopał zwierzęta. Aż ciężko na to patrzeć

16 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 62-latek, który został przyłapany na ciągnięciu dwóch kucyków za samochodem oraz ich kopaniu. Jeden ze świadków zarejestrował wstrząsające zdarzenie na filmie i zawiadomił policję.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Żukowo (woj. pomorskie). W mediach społecznościowych zamieszczono dwa krótkie nagrania, przedstawiające dwa młode kucyki przywiązane do rozpędzonego samochodu.

Mężczyzna znęcał się nad kucami. Ciągnął je za samochodem

- Znajomi koniarze, zwierzoluby i wszyscy normalni. Taka sytuacja w Żukowie gmina Kartuzy. Jest mnóstwo świadków, bo obok odbywało się wesele i to dzięki uczestnikom przyjęcia dowiedziałam się o sprawie. Machina ruszyła, odpowiednie służby powiadomione. Początkowo policja uznała, że nic się złego nie wydarzyło. Klasyk w naszym kraju - napisała kobieta, która udostępniła nagranie na Facebooku.

Jak dowodzi nagranie, kierowca jechał z dużą prędkością, a zwierzęta nie mogły dotrzymać mu tempa. Gdy jedno z nich się przewróciło, kierowca wysiadł z pojazdu i skopał leżącego konia. Strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby nie zatrzymał samochodu.

Metro

Bezdomny pies kulił się przed wejściem do metra. Mężczyzna bez wahania ruszył z pomocą

CZYTAJ DALEJ

Kucyk zabrany, sprawa zgłoszona do prokuratury

Sprawa trafiła na policję, a kucyk o imieniu Jackson przeżył upadek i został odebrany przez inspektorów OTOZ Animals. Obecnie znajduje się pod opieką pracowników "Rogatego Ranczo", czyli przytuliska dla zwierząt gospodarskich, mieszczącego się w Bojanie na Pomorzu. Znajdujące się tam stworzenia znajdują ocalenie po tym, jak były głodzone, bite i maltretowane.

- Konik ma wyraźne otarcia, które powstały podczas ciągnięcia go za samochodem. Cale szczęście, ze kierowca szybko się zatrzymał, bo mogło się to o wiele gorzej skończyć - powiedziała "Wydarzeniom" Bożena Jachlewska z "Rogatego Rancza".

Sierżant Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach potwierdziła, że dyżurny policji otrzymał zgłoszenie około godziny 16 w sobotę, 10 września. Sprawca szybko został namierzony, ale funkcjonariusze ocenili zdarzenie bardzo łagodnie. Dopiero rozpowszechnienie nagrania w sieci przyniosło oczekiwane rezultaty i zaostrzyło działania służb.

- Dzięki dobremu rozpoznaniu policjanci ustalili tożsamość właściciela zwierząt. 62-latek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany - powiedziała Domaszk, cytowana przez portal kartuzy.info.

Finalnie 62-letni mężczyzna, który ciągnął za samochodem dwa kucyki, usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności, niemniej jednak zważywszy na niski wyrok w sprawie byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości, Waldemara Bonkowskiego, którego pies nie przeżył ciągnięcia za samochodem, kara najprawdopodobniej będzie dużo łagodniejsza.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: polsatnews.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >