Swiatzwierzat.pl
Pożegnanie

tiktok/ekkykay

Rodzina musi uśpić chorego psa. Czułe pożegnanie przez kota sprawia, że łzy same płyną do oczu

15 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Śmierć ukochanego pupila jest niczym mały koniec świata - i to dla wszystkich członków rodziny, w tym tych czworonożnych. Właścicielka nagrała ostatnie wspólne chwile ciężko chorego psa imieniem Tye oraz jego towarzyszki Bunny. Film ukazuje moment, w którym kotka żegna go na swój sposób.

Bolesna reakcja na stratę zwierzęcia nie powinna dziwić po latach przywiązania, wzajemnego oddania i przyjaźni. Nie każdego stać emocjonalnie na to, aby rozstać się ze stworzeniem, które samym swoim widokiem wywoływało uśmiech na ustach, było powiernikiem tajemnic i prywatnym kaloryferem w długie zimowe noce. Jak się okazuje, dla pozostałych zwierząt domowych utrata kompana, z którym dzieliło się posłanie i zabawki jest równie dotkliwa.

Kotka pożegnała psiego przyjaciela

Pewna opiekunka zwierząt o imieniu Erica podzieliła się z internautami nagraniem, na którym widać słodkiego kota o imieniu Bunny, który cierpliwie czeka przy drzwiach, aż kobieta pozwoli mu wejść do środka. Gdy się otwierają, mruczek ochoczo wbiega do pomieszczenia, po czym wskakuje na kanapę, gdzie na miękkich kocach leży 11-letni pies Tye.

Jak dowiadujemy się z opisu, Tye znajdował się pod opieką Erici, odkąd było szczenięciem., jednak w ostatnim czasie bardzo poważnie chorował. Feralnego dnia właścicielka podjęła ostateczną decyzję - z ciężkim sercem umówiła wizytę u lekarza weterynarii, by przeprowadzić zabieg eutanazji i oszczędzić zwierzęciu dalszego cierpienia.

- Dziś rano przygotowaliśmy się na utratę naszego chłopca. Mój ukochany pies to dla mnie cały świat – głosi podpis widoczny na filmie.

Król Karol III i królowa Kamila EA

W Pałacu Buckingham zamieszkają nowe zwierzaki. Miejsce ulubieńców królowej Elżbiety II zajmą psy z adopcji

CZYTAJ DALEJ

Wideo wzruszy każdego miłośnika zwierząt do łez

Bunny dokładnie obwąchuje Tye, a przybrana przez nią postawa i mowa ciała wyraźnie wskazują na to, że kotka zdaje się rozumieć, co dzieje się z jej przyjacielem. W geście pocieszenia przytula się do psiego pyska, a zza kamery dobiega szloch wzruszonej opiekunki.

Mruczek zachowuje się tak, jakby próbował ulżyć ciężko choremu kumplowi w ostatnich chwilach życia. Ten czuły gest został doceniony zarówno przez opiekunkę, jak i tysiące internautów, którzy obejrzeli nagranie. W sekcji komentarzy pod klipem pojawiło się tysiące wypowiedzi osób wyrażających podziw i zdumienie piękną więzią między kotem a psem.

Wielu komentujących doceniło intencje Erici, pozwalając Bunny pożegnać się ze swoim przyjacielem, jednocześnie ubolewając, że sami nie dostali szansy, by zobaczyć się ze swoimi zwierzętami po raz ostatni.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: tiktok

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Skąd się bierze obwisły brzuch u kota i czy świadczy o nadwadze?

Czytaj więcej >

Koty

Kot podnosi pupę podczas głaskania - skąd bierze się takie zachowanie?

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego koty chorują na nerki? Wyjaśniamy, jak rozpoznać pierwsze objawy choroby

Czytaj więcej >
Kocia łapka, fot. Erik-Jan Leusink / unsplash.com

Koty

Czym pachną kocie łapki? Wyjaśniamy, dlaczego mamy fioła na ich punkcie

Czytaj więcej >
Śpiący kot, fot. Nadezhda Nikolaenko / unsplash.com

Koty

Ile śpią koty? Zdradzamy, jak dużo snu potrzebują w zależności od wieku

Czytaj więcej >

Koty

Czego najbardziej boją się koty? Najpopularniejsze kocie lęki

Czytaj więcej >