Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Rodzina musi uśpić chorego psa. Czułe pożegnanie przez kota sprawia, że łzy same płyną do oczu
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.09.2022 12:47

Rodzina musi uśpić chorego psa. Czułe pożegnanie przez kota sprawia, że łzy same płyną do oczu

Pożegnanie
tiktok/ekkykay

Śmierć ukochanego pupila jest niczym mały koniec świata - i to dla wszystkich członków rodziny, w tym tych czworonożnych. Właścicielka nagrała ostatnie wspólne chwile ciężko chorego psa imieniem Tye oraz jego towarzyszki Bunny. Film ukazuje moment, w którym kotka żegna go na swój sposób. Bolesna reakcja na stratę zwierzęcia nie powinna dziwić po latach przywiązania, wzajemnego oddania i przyjaźni. Nie każdego stać emocjonalnie na to, aby rozstać się ze stworzeniem, które samym swoim widokiem wywoływało uśmiech na ustach, było powiernikiem tajemnic i prywatnym kaloryferem w długie zimowe noce. Jak się okazuje, dla pozostałych zwierząt domowych utrata kompana, z którym dzieliło się posłanie i zabawki jest równie dotkliwa.

Kotka pożegnała psiego przyjaciela

Pewna opiekunka zwierząt o imieniu Erica podzieliła się z internautami nagraniem, na którym widać słodkiego kota o imieniu Bunny, który cierpliwie czeka przy drzwiach, aż kobieta pozwoli mu wejść do środka. Gdy się otwierają, mruczek ochoczo wbiega do pomieszczenia, po czym wskakuje na kanapę, gdzie na miękkich kocach leży 11-letni pies Tye.

Jak dowiadujemy się z opisu, Tye znajdował się pod opieką Erici, odkąd było szczenięciem., jednak w ostatnim czasie bardzo poważnie chorował. Feralnego dnia właścicielka podjęła ostateczną decyzję - z ciężkim sercem umówiła wizytę u lekarza weterynarii, by przeprowadzić zabieg eutanazji i oszczędzić zwierzęciu dalszego cierpienia.

- Dziś rano przygotowaliśmy się na utratę naszego chłopca. Mój ukochany pies to dla mnie cały świat – głosi podpis widoczny na filmie.

Wideo wzruszy każdego miłośnika zwierząt do łez

Bunny dokładnie obwąchuje Tye, a przybrana przez nią postawa i mowa ciała wyraźnie wskazują na to, że kotka zdaje się rozumieć, co dzieje się z jej przyjacielem. W geście pocieszenia przytula się do psiego pyska, a zza kamery dobiega szloch wzruszonej opiekunki.

@ekkykay We will never recover. We loved our boy so much. #restinparadise #ilovemydog #mybestfriend #catanddoglove ♬ original sound - Erica

Mruczek zachowuje się tak, jakby próbował ulżyć ciężko choremu kumplowi w ostatnich chwilach życia. Ten czuły gest został doceniony zarówno przez opiekunkę, jak i tysiące internautów, którzy obejrzeli nagranie. W sekcji komentarzy pod klipem pojawiło się tysiące wypowiedzi osób wyrażających podziw i zdumienie piękną więzią między kotem a psem.

Wielu komentujących doceniło intencje Erici, pozwalając Bunny pożegnać się ze swoim przyjacielem, jednocześnie ubolewając, że sami nie dostali szansy, by zobaczyć się ze swoimi zwierzętami po raz ostatni.

@ekkykay Forever broken hearted. #mybestfriend #petloss #disabledpet ♬ It'll Be Okay - Rachel Grae

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: tiktok