Swiatzwierzat.pl
Koń

facebook/Victor Hamsa Healing

Źrebak tuż po narodzinach został odrzucony przez matkę. Był tylko jeden sposób, by dodać mu otuchy

15 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kilka godzin po narodzinach osierocony źrebak został znaleziony przez rolnika i przewieziony do sanktuarium dla koni. Aby maluch nie czuł się samotny, w ramach pocieszenia dostał dużego pluszowego misia. Pracownicy stadniny nigdy nie zapomną jego reakcji.

Kilka lat temu do brytyjskiego Sanktuarium dla Klaczy i Źrebiąt w Devon trafiła końska sierotka, która została odrzucona tuż po narodzinach. Zwierzę wędrowało po Parku Narodowym Dartmoor w poszukiwaniu klaczy, która zastąpiłaby mu matkę. Niestety bezskutecznie.

Osierocone źrebię cierpiało z powodu samotności

Na osierocone źrebię natknął się jeden z miejscowych rolników. Jego uwadze nie umknął fakt, że młode zwierzę rozpaczliwie zabiegało o uwagę innych koni, a zwłaszcza brakowało mu matczynej opieki. Próbowało ssać napotkane klacze, ale nie starczało dla niego pokarmu. Doskwierał mu głód oraz poczucie wykluczenia.

Rolnik przekazał źrebię pod opiekę wolontariuszy z pobliskiej placówki, gdzie nazwano go Breeze i zapewniono mu potrzebną opiekę medyczną. Wielu z pracowników sanktuarium podarowało źrebięciu zabawki, które miały mu umilić pobyt w stadninie. Jedna z nich była spełnieniem jego marzeń.

BeFunky-collage - 2022-09-15T145018.900

Kot perski miał na sobie ponad 2 kg brudnej, skołtunionej sierści. Cudem go odratowano

CZYTAJ DALEJ

Źrebię otrzymało najpiękniejszy prezent

Jeden z pracowników umieścił w boksie gigantycznego pluszowego misia o imieniu Buttons. Nim się zorientowali, Breeze wtulił się w zabawkę i znalazł w niej pocieszenie, którego tak bardzo potrzebował. Kto by pomyślał, że najlepszym przyjacielem osieroconego źrebaka zostanie maskotka?

Zdjęcia Breeze'a i misia Buttons zostało opublikowane w Internecie, gdzie rozprzestrzeniło się lotem błyskawicy po mediach społecznościowych i stopiła serca setek tysięcy osób, które je zobaczyły. Od tamtego czasu minęło sporo czasu. Mimo że Breeze jest już dorosły i stał częścią dużego stada, to trzy lata później ponownie spotkał się ze swoim przyjacielem z dzieciństwa.

Jak się okazuje, kucyk nie zapomniał o maskotce, przy której znalazł upragniony komfort i poczucie bezpieczeństwa. Breeze postanowił oprowadzić Buttonsa po swojej nowej stajni. Chwycił go zębami za ucho i niósł po boksie. Następnie przytulili się do siebie, a kucyk zapadł w popołudniową drzemkę. Czy można sobie wyobrazić lepsze zakończenie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Marcia Soligo

Rasy psów, które umieją najlepiej pływać. Miejsce 4 potrafi zaskoczyć, najchętniej nie wychodziłby z wody

Teoretycznie wszystkie psy umieją pływać, lecz nie wszystkie czują się jak ryba w wodzie. Poznaj 6 psich ras, które będą świetnymi towarzyszami osób, które lubią żeglarstwo czy sporty wodne. To urodzeni pływacy o predyspozycjach do sprawnego poruszania się w każdym zbiorniku wodnym.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: animalchannel.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >