Swiatzwierzat.pl
trutka mała

Facebook.com @schronisko.chorzow

Chorzów: dwa psy walczą o życie, zostały otrute. Właściciele czworonogów przerażeni

2 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Października 2021)

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie wydało pilne ostrzeżenie dla wszystkich właścicieli czworonogów. W mieście ktoś rozkłada trutkę, już doszło do tragedii - czy będą następne?

Na Osiedlu Tysiąclecia w Chorzowie doszło do tragedii. Trzy przyjaciółki wyprowadzały swoje psy w rejonie Alei Krzywoustego i Piastów. Nagle zwierzęta zaczęły węszyć i coś skubać z ziemi. Właścicielki psów nie zwróciły na to większej uwagi.

Screen z filmu

Kobieta wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Naraziła życie wnuczka dla kota

CZYTAJ DALEJ

Pies dostał drgawek

Szybko jednak czwórnogi zaczęły się dziwnie zachowywać. Okazywały niepokój, wymiotowały. Jeden z piesków dostał drgawek i upadł na ziemię.

Czworonogi zostały szybko dostarczone do lecznicy. Niestety, jeden z piesków, którego najwcześniej dopadły drgawki, zmarł. Pozostałe dwa są obecnie intensywnie leczone, leżą bez przytomności pod kroplówkami.

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie trzy psy zostały otrute. Zjadły trutkę, którą ktoś rozrzucił na Osiedlu Tysiąclecia, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 58.

"Uważajcie na swoje psiaki!"

- Otrzymaliśmy właśnie straszną wiaodmość - czytamy w poście publikowanym na Facebooku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. - Na Osiedlu Tysiąclecia zostały otrute trzy psy. Jeden psiak nie żyje, dwa walczą o życie pod kroplówką. Kochani, uważajcie na swoje psiaki, obserwujcie je bardzo uważnie.

Niestety, to kolejny przypadek otrucia psów w Chorzowie. Przed paroma dniami doszło do otrucia na osiedlu Pnioki. Niestety, pies, który padł wtedy ofiarą trutki, również zmarł.

Trudno nam stwierdzić, co może kierować człowiekiem, rozrzucającym trutkę na trawnikach w Chorzowie. Możemy mieć tylko nadzieję, że zostanie szybko ujęty, zanim zrobi krzywdę większej liczbie stworzeń.

Co zrobić, gdy pies się struje?

W czasie jesiennych spacerów trzeba pamiętać, że dla psów trujące są także pozornie niewinne nasiona, np. kasztany i żołędzie.

Objawami zatrucia u psa są przede wszystkim wymioty i biegunka. Jednak każda nagła zmiana zachowania u pupila, oznaki niepokoju bez wyraźnej przyczyny, powinny być dla nas sygnałem alarmowym. Psa z podejrzeniem otrucia należy jak najszybciej przetransportować do najbliższej lecznicy.

Najlepszym sposobem zapobiegania podobnym tragediom jest wytrenowanie swojego psa w taki sposób, by jadł tylko z własnej miski. Dzięki temu zwierzę nie będzie łasiło się na podejrzane kąski, znalezione po krzakach w czasie spacerów.

Zobaczcie wstrząsający apel chorzowskiego Schroniska:

Źródło: Facebook.com @schronisko.chorzow

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >