Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chłopiec wysiadł z autobusu, po chwili musiał walczyć o życie
Emil Hoff
Emil Hoff 27.08.2021 02:00

Chłopiec wysiadł z autobusu, po chwili musiał walczyć o życie

BeFunky-collage - 2021-08-27T153243.365
YouTube.com @KPRC 2 Click2Houston

Do straszliwego zdarzenia doszło na ternie hrabstwa Harris w Teksasie (USA). 12-letni chłopiec wysiadł z autobusu, który przywiózł go ze szkoły do domu. Miał plany na ten dzień: korzystanie z pięknej pogody w ogródku kolegi. Niestety, zostały pokrzyżowane przez brutalny atak.

Gdy tylko chłopiec wysiadł z autobusu, rzucił się na niego duży pies husky. Zwierzę było zadbane i w obroży, okolica schludna i spokojna. Najwyraźniej pies zerwał się komuś ze smyczy lub uciekł z podwórka. Zły los sprawił, że ogarnięte szałem zwierzę napotkało na swej drodze bezbronne dziecko.

Chłopiec musiał wskoczyć na maskę samochodu

Husky zaatakował chłopca. Ugryzł go w ramię, nogę i twarz. Chłopiec zdołał jednak wskoczyć na maskę zaparkowanego w pobliżu samochodu - dzięki temu uratował życie.

Krzyki chłopca zaalarmowały sąsiadów, którzy z początki nie mogli uwierzyć własnym oczom. Zakrwawiony chłopiec krzyczał i płakał, skulony na masce auta, gdy dookoła niego skakał, warczał i szczekał duży pies bez opiekuna.

Wezwano policję i pogotowie. Chłopiec trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie.

- To mój bratanek, modlę się, by wydobrzał - mówi Candice Green w wywiadzie dla telewizji KPRC 2. - Ma straszne rany, połowa jego twarzy jakby zniknęła!

Internauci oburzeni

Kiedy reportaż KPRC 2 trafił do Sieci, internauci wyrazili swoją opinię na temat ataku psa na chłopca.

- Właściciel psa powinien zapłacić wszystkie medyczne rachunki ofiary - czytamy w jednym z komentarzy.

- Ludzie, którzy nie potrafią odpowiednie ułożyć i wytrenować psa nie powinni żadnego posiadać - pisze inny internauta. - Tak wiele osób zachowuje się kompletnie nieodpowiedzialnie!

- Modlę się, by chłopiec wyzdrowiał. Co za nieodpowiedzialność! Właściciela tego psa powinni pójść za kraty! - napisał trzeci komentator.

A Wy co sądzicie o takich sytuacjach? Ile błędów wychowawczych trzeba było popełnić, by husky rzucił się na chłopca jak na zdobycz?

Zobaczcie reportaż o tym wstrząsającym zdarzeniu:

Źródło: YouTube.com @KPRC 2 Click2Houston

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami