Swiatzwierzat.pl
Mały bohater

facebook/EKOSTRAŻ

6-letni chłopiec wyciągnął kocięta z ciasnego kanału. Stał się bohaterem

22 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Aktywiści należący do organizacji EKOSTRAŻ wyruszyli na ratunek kociętom wyrzuconym do przydrożnego kanału. Niestety, tym razem wszelkie dotychczasowe metody i pomysły na wyciągnięcie zwierząt zawiodły. Na szczęście z pomocą przyszedł 6-letni syn jednej z wolontariuszek.

Na facebookowym profilu organizacji prozwierzęcej EKOSTRAŻ pojawił się wpis dotyczący interwencji we wsi Gniechowice (woj. dolnośląskie). Tego dnia wolontariusze otrzymali telefon z prośbą o pomoc.

Kolorowy zawrót głowy

Jak dowiadujemy się z wpisu na mediach społecznościowych, jedno z kociąt zostało zauważone przez parę jadącą na rowerach. Maleństwo siedziało tuż przy ulicy, natomiast reszta jego rodzeństwa chowała się w szczelinie obok trasy szybkiego ruchu.

Okazało się, że w długim kanale, pośród śmieci i pajęczyn, przesiadywało 5 kociąt o najróżniejszym umaszczeniu. Wszystko wskazuje na to, że malutkie zwierzęta zostały porzucone przez właściciela.

Przybyłe na miejsce wolontariuszki miały poważny problem z wydostaniem kotków z pułapki. Nie był to jednak problem dla gibkiego 6-latka, który towarzyszył swojej mamie podczas akcji ratunkowej. Nie zważając na brud i obecność pająków, chłopiec postanowił wejść do kanału.

- Kanał był tak długi i wąski, że wszystkie metody i pomysły zawiodły. Wtedy Igi postanowił sam wczołgać się do kanału i wyciągać każdego malucha po kolei Dzięki niemu kociaki są już bezpieczne! - czytamy na Facebooku.

Wydanie wiadomości

Przerwano materiał o policyjnych zwierzętach. Stacja puściła transmisję z czarnej mszy

CZYTAJ DALEJ

6-latek został okrzyknięty bohaterem

Kolorowe maluchy zostały bezpiecznie przetransportowane do siedziby organizacji, a następnie przekazane w ręce tymczasowych opiekunów. Kiedy tylko podrosną, zaczną szukać stałych domów.

Pod wpisem relacjonującym akcję ratunkową pojawiło się wiele komentarzy wyrażających podziw dla młodego ratownika zwierząt. Internauci jednogłośnie chwalą chłopca za empatyczną postawę. Gdyby nie on, akcja prawdopodobnie zakończyłaby się niepowodzeniem.

Komentarze

Niewątpliwie mamie młodego bohatera również należą się wielkie brawa za wzorowe wychowanie syna. Trzymamy kciuki, aby w przyszłość poszedł w ślady rodziców.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: facebook/ekostraz

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >