Swiatzwierzat.pl
Pies i kocięta

youtube/Nancy J

Chihuahua nie pozwala zbliżyć się psu do kociąt. Broni ich własnym ciałem

17 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pewnego słonecznego dnia kocie rodzeństwo odpoczywało na trawie, kiedy zbliżył się do nich dużych rozmiarów pies nazywany Roxy. Czworonóg za wszelką cenę chciał przyjrzeć się mruczkom z bliska, lecz wtedy wydarzyło się coś, czego raczej ciężko się spodziewać. W obronie maluchów stanął niespodziewany bohater.

Na drodze dużemu, czarnemu psu stanął trzykrotnie mniejszy zwierzak. Zdumieni widokiem właściciele natychmiast chwycili za telefony i nagrali niepowtarzalne zdarzenie. Dziś film został odtworzony ponad 7,5 mln razy. Przekonajcie się, dlaczego.

Chihuahua wyczuła zagrożenie

Jak dowiadujemy się z opisu pod filmem, Roxy jest wyjątkowo wyrośniętym szczeniakiem, który najwidoczniej nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów. Sunia jest bardzo ciekawa świata, dlatego podczas pierwszego spotkania z kociętami nie posiadała się z radości.

W pobliżu kociąt kręcił się jeszcze jeden czworonóg - chihuahua o imieniu Charlie, któremu nic nie jest straszne. Chociaż należy do najmniejszej rasy psów na świecie, nadrabia się odwagą i bohaterstwem. Można śmiało powiedzieć, że temperamentem dorównuje królowi sawanny.

Charlie czuł się w obowiązku, aby kilkutygodniowym kociętom nic się nie stało, dlatego kiedy zbliżyła się do nich energiczna suczka, waleczny psiak uniemożliwił jej zrobienie choćby kroku na przód.

Sąsiad

Mężczyzna dał sąsiadowi niezapomnianą nauczkę. Popamięta ją na długo

CZYTAJ DALEJ

Miniaturowy heros dzielnie broni kocięta przed drugim psem

Na pierwszy rzut oka widać, że szczeniak nie miał złych zamiarów i przemawiała przez niego zwykła ciekawość, jednak Charlie prawdopodobnie bał się, że suczka może im przypadkowo zrobić krzywdę, dlatego momentalnie stanął w ich obronie.

Na popularnym nagraniu widzimy, że chihuahua nikomu nie pozwala zbliżyć się do bezbronnych zwierzaków - nawet swojej towarzyszce zabaw. Trzyma ją na bezpieczny dystans, a w razie zagrożenia jest gotowy bronić mruczków własną piersią.

Filmik załączony poniżej udowodni Wam, że rozmiar nie zawsze ma znaczenia, a zwierzęta różnych gatunków mogą wzajemnie darzyć się miłością. Czy Wasze psy również stają w obronie dzieci i młodych zwierząt?

Zobacz nagranie:

Źródło: lelum.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiEwa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >