Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chihuahua nie pozwala zbliżyć się psu do kociąt. Broni ich własnym ciałem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.08.2021 02:00

Chihuahua nie pozwala zbliżyć się psu do kociąt. Broni ich własnym ciałem

Pies i kocięta
youtube/Nancy J

Pewnego słonecznego dnia kocie rodzeństwo odpoczywało na trawie, kiedy zbliżył się do nich dużych rozmiarów pies nazywany Roxy. Czworonóg za wszelką cenę chciał przyjrzeć się mruczkom z bliska, lecz wtedy wydarzyło się coś, czego raczej ciężko się spodziewać. W obronie maluchów stanął niespodziewany bohater.

Na drodze dużemu, czarnemu psu stanął trzykrotnie mniejszy zwierzak. Zdumieni widokiem właściciele natychmiast chwycili za telefony i nagrali niepowtarzalne zdarzenie. Dziś film został odtworzony ponad 7,5 mln razy. Przekonajcie się, dlaczego.

Chihuahua wyczuła zagrożenie

Jak dowiadujemy się z opisu pod filmem, Roxy jest wyjątkowo wyrośniętym szczeniakiem, który najwidoczniej nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich rozmiarów. Sunia jest bardzo ciekawa świata, dlatego podczas pierwszego spotkania z kociętami nie posiadała się z radości.

W pobliżu kociąt kręcił się jeszcze jeden czworonóg - chihuahua o imieniu Charlie, któremu nic nie jest straszne. Chociaż należy do najmniejszej rasy psów na świecie, nadrabia się odwagą i bohaterstwem. Można śmiało powiedzieć, że temperamentem dorównuje królowi sawanny.

Charlie czuł się w obowiązku, aby kilkutygodniowym kociętom nic się nie stało, dlatego kiedy zbliżyła się do nich energiczna suczka, waleczny psiak uniemożliwił jej zrobienie choćby kroku na przód.

Miniaturowy heros dzielnie broni kocięta przed drugim psem

Na pierwszy rzut oka widać, że szczeniak nie miał złych zamiarów i przemawiała przez niego zwykła ciekawość, jednak Charlie prawdopodobnie bał się, że suczka może im przypadkowo zrobić krzywdę, dlatego momentalnie stanął w ich obronie.

Na popularnym nagraniu widzimy, że chihuahua nikomu nie pozwala zbliżyć się do bezbronnych zwierzaków - nawet swojej towarzyszce zabaw. Trzyma ją na bezpieczny dystans, a w razie zagrożenia jest gotowy bronić mruczków własną piersią.

Filmik załączony poniżej udowodni Wam, że rozmiar nie zawsze ma znaczenia, a zwierzęta różnych gatunków mogą wzajemnie darzyć się miłością. Czy Wasze psy również stają w obronie dzieci i młodych zwierząt?

Zobacz nagranie:

Źródło: lelum.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami