Swiatzwierzat.pl
Szczeniak ze schroniska

youtube/ Click On Detroit | Local 4 | WDIV

Chłopiec urodził się z zajęczą wargą. Kiedy spotyka psa z tym samym schorzeniem, wszystko się zmienia

24 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Rodzice 2-letniego Bentleya Boyersa złożyli wizytę w schronisku dla zwierząt celem adopcji psa - i to nie byle jakiego! Ku zdumieniu pracowników, oznajmili, że chcą przygarnąć szczeniaka z rozszczepem wargi. Gdy opowiedzieli historię swojego dziecka, wolontariuszom zmiękły serca.

To był prawdziwie niezapomniany dzień dla pracowników schroniska Jackson County Animal Shelter, mieszczącego się w stanie Michigan. Brandon Boyers przyszedł do placówki, aby przyjrzeć się psom do adopcji. Mimo, iż miał do wyboru co najmniej kilkanaście zdrowych czworonogów, jego uwagę przykuł 2-miesięczny szczeniak z wrodzoną wadą.

Szczeniak z rozszczepem wargi został adoptowany

Rozszczep wargi jest wrodzoną wadą rozwojową o niewyjaśnionym dotąd podłożu, która może doprowadzić do wielu zaburzeń. Spowodowana jest złym zespoleniem lub całkowitym brakiem połączenia między częściami formującymi wargę lub podniebienie. Wada ta wymaga leczenia wieloetapowego, gdyż jest ona często trudna do korekcji. Aby zamknąć szczelinę, używa się czasami skóry z okolic nosa, bądź płatów z błony śluzowej policzków.

Szczeniaczek – mimo problemu z pyszczkiem, jest zdrowy i nie ma innych wad, ale jego nietypowy wygląd obniżał szanse na adopcję. Jednakże w oczach pana Boyersa czarno-biała suczka stanowiła idealną kandydatkę na przyjaciółkę dla jego syna.

Mężczyzna natychmiast zadzwonił do żony i oboje stwierdzili, że muszą adoptować bezpańskiego szczeniaczka. Wolontariusze nie mogli wyjść z szoku. Dopiero gdy wyjawił im powód swojej decyzji, wszystko nabrało sensu.

PILNE

Tajemniczy wirus zabija psy. Władze wydały komunikat: "Trzymajcie swoje psy w domach"

CZYTAJ DALEJ

Chłopiec zyskał przyjaciela o tej samej przypadłości

Zbiegiem okoliczności mężczyzna odwiedzający schronisko jest ojcem 2-letniego Bentleya, który także urodził się z rozszczepieniem górnej wargi. Wrodzone schorzenie dziecka stanowi wyzwanie dla całej rodziny. Chłopiec ma za sobą już dwie operacje skorygowania wady, ale czeka go jeszcze kolejny zabieg. 

- Musieliśmy go sadzać i karmiąc trzymać za wargę, aby mógł jeść. To było wymagające - wyznała Ashley Boyers, mama Bentleya.

Państwo Boyers nie chcieli, by ich synek czuł się gorszy w porównaniu ze swoimi rówieśnikami, dlatego postanowili podarować mu czworonożnego przyjaciela, który będzie go cenił i kochał niezależnie od wyglądu. Tym sposobem upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu - zapewnili schronienie bezpańskiemu zwierzęciu, a przy okazji dali początek przepięknej więzi między psem a dzieckiem.

Oczywiście 2-latek był zachwycony perspektywą adopcji malutkiej suni i zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. Pocałunkom i uściskom nie było końca. Mimo, że wygląda trochę inaczej niż inne psy, to Bentleyowi w niczym to nie przeszkadza.- Znalezienie szczeniaka, z którym Bentley dzieli swój kłopot, znaczy naprawdę wiele – może dorastać wiedząc, że są do siebie podobni - dodaje mama chłopca.

Życzymy tej wyjątkowej parze wielu lat radości w trakcie wspólnego dorastania!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: newsner

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Dlaczego pies merda ogonem? To wcale nie musi oznaczać radości

Czytaj więcej >

Psy

Trener psów ujawnia 3 błędy w wychowaniu zwierząt. Absolutnie ich nie popełniaj

Czytaj więcej >

Psy

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy owczarek niemiecki często choruje? Na jakie choroby najczęściej?

Czytaj więcej >