Swiatzwierzat.pl
Schronisko

facebook/channel4

Schorowana kobieta nie mogła dłużej zajmować się psem. Na widok ich pożegnania pęka serce

23 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jack russell terier imieniem Rocco dotychczas wiódł szczęśliwe życie u boku swojej właścicielki. Niestety, kobieta z powodów zdrowotnych nie była w stanie zapewnić psu realizacji wszystkich życiowych potrzeb i była zmuszona oddać go do schroniska. Nagrano ich łamiące serce pożegnanie.

Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha swojego opiekuna bardziej, niż siebie samego, a jego przyjaźń i oddanie człowiekowi objawia się najbardziej w chwilach, gdy życie rzuca nam kłody pod nogi. Czasami jednak trudne sytuacje osobiste sprawiają, że właściciel musi kierować się dobrem czworonożnego członka rodziny i znaleźć dla niego nowy dom.

Ciężko chora właścicielka musi oddać psa do schroniska

Film opublikowany w mediach społecznościowych ukazuje bolesną rzeczywistość rezygnacji ze zwierzaka. Jego głównym bohaterem jest 3-letni pies rasy jack russell terier, nazywany Rocco.

Energiczny czworonóg spędził dzieciństwo oraz pierwsze lata życia pod opieką kochającej właścicielki. Razem mieszkali w Wielkiej Brytanii, przeżywając niezapomniane przygody. Jego życia było niczym bajka, która niespodziewanie zmieniła się w okrutną rzeczywistość.

Chociaż przedstawiciele rasy jack russell terrier mają niewielkie rozmiary ciała, to wbrew pozorom wcale nie są typem leniwych kanapowców. Drzemie w nich wielka siła i silny charakter, dlatego są odpowiednie dla ludzi aktywnych, kochających ruch. Ten mały, dynamiczny terier szybko się nudzi, o czym daje znać, powodując w domu masowe zniszczenia. Zaniedbywanie jego potrzeb wiąże się także z ryzykiem zapadnięcia na depresję.

Roksana Węgiel

Roksana Węgiel zapozowała z ukochanym pupilem. Jego oczy są hipnotyzujące

CZYTAJ DALEJ

Niestety, gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia właścicielki Rocco nie pozwalało jej sprostać wymaganiom związanym z opieką nad energicznym pupilem. Z czasem ból i inne uciążliwe dolegliwości towarzyszące chodzeniu nasiliły się. Kobieta nie była w stanie samodzielnie się poruszać bez użycia laski. Zaczęła więc szukać metod na pogodzenie obowiązków z chorobą.

Po pewnym czasie z wielkim żalem uświadomiła sobie, że codzienne spacery, zabawy i inne aktywności z psem wykraczają poza jej możliwości. Nie mogła dać Rocco życia, na które zasługiwał, dlatego zwróciła się po pomoc do personelu lokalnego schroniska dla zwierząt.

Ocierając łzy, po raz ostatni przytuliła do siebie pieska, po czym opuściła schronisko. W ułamku sekundy świat Rocco się zawalił. Pupil zostaje następnie zabrany do swojej boksu, gdzie zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego właścicielka odeszła. Na szczęście może liczyć na opiekę ze strony wolontariuszy oraz trenerów, którzy często zabierają go na szkolenia.

Coś się kończy, coś zaczyna

Nagranie rozprzestrzeniło się po internecie w ekspresowym tempie. Zapewne mnóstwo ludzi na całym świecie nie wyobraża sobie postawić się na miejscu byłej właścicielki Rocco. W sekcji komentarzy internauci przekazywali wyrazy współczucia i życzyli, by piesek szybko znalazł nowych opiekunów.

Wszystko wskazuje na to, że ich prośby zostały wysłuchane. Na szczęście historia Rocco ma szczęśliwe zakończenie, gdyż wkrótce udało mu się znaleźć nową rodzinę. Zamieszkał w domu z ogrodem, gdzie codziennie bawi się z nowymi opiekunami i ich dziećmi.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Archiwum Grażyny Rutowskiej

Można się zdziwić, jakie zwierzaki skradły serca Polaków w PRL-u. Dziś mało kto pamięta

Przed pięćdziesięcioma laty na podwórkach i w parkach próżno było szukać piesków rasy chihuahua, szpiców miniaturowych czy golden retrieverów. Naszym rodzicom i dziadkom towarzyszyły za to owczarki niemieckie, pudle, boksery oraz kundelki. Tematem fotografii z tamtych czasów byli także mruczący przyjaciele człowieka - w archiwach zachowały się dziesiątki zdjęć z kotami we wszystkich możliwych umaszczeniach. Pozwól zabrać się w podróż w czasie i na nowo odkryć, jakim zwierzętom Polki i Polacy deklarowali swoją miłość.

Zobacz galerię >

Sprawdź, ile wiesz o rybach z polskich wód. Nie tylko wędkarze mogą popisać się ich znajomością

Pytanie 1 z 9

Najstarsza hodowana przez człowieka ryba to...

Źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >