Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Buldożek nie może patrzeć, jak opiekunka głaszcze kota. Nagrano scenę zazdrości
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.06.2022 16:36

Buldożek nie może patrzeć, jak opiekunka głaszcze kota. Nagrano scenę zazdrości

Buldog i kot
tiktok/princeleoprincessluna

Jeżeli kiedykolwiek mieliście wątpliwości czy zwierzęta czują tak jak ludzie – ten filmik przedstawiający reakcję psa na człowieka głaszczącego kota jest niezbitym dowodem na to, że oczywiście – tak! Sam wyraz jego pyska wyraża więcej niż tysiąc słów.

Czy w świecie zwierząt istnieje zazdrość? Zdaniem ekspertów niekoniecznie. Uczucie zazdrości zastępuje bowiem walka o pozycję w stadzie. Wystarczy samo wyobrażenie czworonożnego "rywala", by Twój pies czy kot zaczął przejawiać silne pragnienie przerwania pieszczenia innego zwierzęcia.

Buldog francuski niechętnie dzieli się opiekunką z kotem

Krótki klip, który rozbawił tysiące miłośników psów i kotów, opublikowano na popularnym forum Reddit zatytułowano "Zazdrość jest kochanką bez serca". Widzimy na nim buldoga francuskiego imieniem Leo, który leży na kanapie ze swoją panią. Tuż obok znajduje się biało-rudy kotek.

Kiedy kobieta zaczyna głaskać mruczącego przyjaciela, Leo zaczyna się na nią wymownie patrzeć. Psiak jasno wyraża swoje niezadowolenie, a jego oczy zdają się mówić: "Mamo, dlaczego mnie nie głaszczesz? Nie zapominaj o mnie!" Widać, że ktoś tu cierpi na syndrom jedynaka.

Mimo, iż Leo z całych sił próbuje walczyć o uwagę swojej opiekunki, ta zajmuje się wyłącznie kotem. Nie trzeba być specjalistą od behawioryzmu zwierząt, by wiedzieć, że Leo po prostu chce sprawiedliwego traktowania!

Nie ma miłości bez zazdrości?

Pod opublikowanym filmem pojawiła się masa komentarzy, w której internauci wyrażali sprzeciw wobec faworyzowania konkretnych pupili. Chociaż film z pewnością rozbawił większość widzów, prosili oni, by właścicielka nie ograniczała się do głaskania kota i pamiętała o pieszczeniu pozostałych zwierzaków.

Niektórzy internauci próbowali sobie wyobrazić, co działo się w umysłach tych dwóch zwierząt podczas nagranej sceny.

- On już knuje, jak pozbyć się kota - żartowała jedna z użytkowniczek Tiktoka.

- W jego oczach widać zdradę… Biedny chłopak po prostu chce trochę miłości - wtórowała kolejna osoba.

A Wy co sądzicie? Zdarza Wam się postępować tak samo ze swoimi zwierzakami? Dajcie znać w komentarzu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Reddit

Tagi: Kot Nagranie Pies