Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Bohaterski labrador wykrył przemyt na ogromną skalę. Wartość towarów robi wrażenie
Emil Hoff
Emil Hoff 24.03.2022 18:42

Bohaterski labrador wykrył przemyt na ogromną skalę. Wartość towarów robi wrażenie

Ares
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)

Ares to przeuroczy labrador o maści biszkoptowej i pyszczku, który zawsze sprawia wrażenie uśmiechniętego. Jak każdy labrador, Ares jest rozmerdanym rozrabiaką. Nie jest to jednak zwykły pupil, lecz pies służbowy łódzkiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej.

Pracownicy łódzkiej KAS pochwalili się na swojej stronie internetowej relacją z niezwykłej akcji Aresa. Dzielny pies wyniuchał w paczkach nielegalne towary i tym samym zadał silny cios szajce przemytniczej z Podkarpacia.

Pracowity miesiąc dla Aresa

Ares spędził czerwiec, biorąc udział w kontrolach, dokonywanych przez pracowników KAS w sortowaniach przesyłek na terenie całego woj. łódzkiego. Tylko w tym miesiącu udało mu się bezbłędnie zidentyfikować za pomocą swego węchu aż 49 paczek z nielegalnymi towarami.

W 48 przesyłkach wskazanych przez Aresa funkcjonariusze KAS znaleźli łącznie 196 paczek papierosów bez akcyzy i aż 78 kg tytoniu.

Dziesiątki tysięcy złotych uratowane

Ostatnia przesyłka nadana była z Podkarpacia do Francji i zawierała aż 20 tysięcy sztuk papierosów.

Nic dziwnego, że Ares zaskarbił sobie uznanie i wdzięczność pracowników łódzkiej KAS i doczekał się internetowej sławy. Łączna wartość wykrytych przez Aresa nielegalnych towarów wynosi ponad 76 tys. złotych.

Ares jest jednym z wielu psów, które codziennie pracują w pocie czoła dla dobra ludzi. Przeszedł specjalistyczny trening i jest cenionym funkcjonariuszem KAS. Współcześnie w Polsce wiele służb posługuje się psimi specjalistami do wyszukiwania nielegalnych towarów. Czasem psich pracowników można spotkać np. na lotniskach.

Zobacz zdjęcia Aresa i towarów, które przechwycił:

Dzielny pies służbowy Ares
Dzielny pies służbowy Ares

To Ares, dzielny pies służbowy. Źródło: KAS

Ares z przechwyconymi papierosami
Ares z przechwyconymi papierosami

W czerwcu Ares wykrył 49 paczek z towarami z przemytu. Źródło: KAS

Zdobycz Aresa
Zdobycz Aresa

Ares wśród przechwyconych przez KAS paczek. Źródło: KAS

Dumny pies
Dumny pies

Tu Ares pozuje na tle swej zdobyczy. Źródło: KAS

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!