Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Biały Dom ma nową lokatorkę. Do Bidenów i Dowódcy dołączyła kotka Willow
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 31.01.2022 01:00

Biały Dom ma nową lokatorkę. Do Bidenów i Dowódcy dołączyła kotka Willow

Joe Biden
SAUL LOEB/AFP/East News

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden i pierwsza dama Jill Biden ogłosili, że w Białym Domu zadomowiła się nowa lokatorka. Po miesiącach ciszy wreszcie przedstawiono światu nową podopieczną - dwuletnią kotkę Willow.

Joe i Jill Bidenowie darzą zwierzęta wielką miłością i lubią się nimi otaczać. Nie jest to tajemnicą, że amerykańska para prezydencka ma szczególną słabość do owczarków niemieckich, lecz niewielu wie, że adoptowany przez nich Major jest pierwszym psem ze schroniska, który zamieszkał w Białym Domu. Ku zaskoczeniu wszystkich, niedawno w oficjalnej rezydencji w Waszyngtonie znów przybyło nowych futrzastych lokatorów.

Kotka Willow nową lokatorką Białego Domu

Kiedy w czerwcu 2021 Bidenowie pożegnali ich ukochanego psa Champa, nic nie zapowiadało tego, by w najbliższym czasie mieli adoptować nowych pupili. A jednak, Major nie został sam. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na trawniku przed Białym Domem dostrzeżono dwa owczarki niemieckie. Wówczas potwierdzono, że do rodziny Bidenów dołączył szczeniak o wdzięcznym imieniu Dowódca. Warto nadmienić, że kilka miesięcy temu pierwsza dama uchyliła rąbka tajemnicy, wspominając w rozmowie z dziennikarzami o jeszcze jednym zwierzaku. W styczniu 2022 roku tajemniczy pupil miał wprowadzić się do rezydencji. Wielkie oczekiwanie dobiegło końca, do Dowódcy dołączyła 2-letnia kotka w szaro-białe paski.

Jill Biden zamieściła w sieci galerię zdjęć podopiecznej, przedstawiając ją światu jako Willow. Imię zwierzęcia jest nieprzypadkowe. Willow została nazwana na cześć miasta, w którym dorastała Pierwsza Dama USA - Willow Grove w Pensylwanii. Właśnie w tym miejscu doszło do pierwszego spotkania zwierzaka z jego przyszłymi opiekunami.

Pierwszy kot w Białym Domu od czasów George'a W. Busha

Rzecznik prasowy pierwszej damy, Michael Larosa wyjaśnił w oświadczeniu, w jaki sposób Jill Biden nawiązała przyjaźń z uroczą kotką. Ich wspólna historia rozpoczęła się kilkanaście miesięcy temu podczas kampanii prezydenckiej jej męża. Zwierzę niespodziewanie wskoczyło na scenę i przerwało przemówienie pani Biden. Właściciel gospodarstwa, w którym doszło do tego spotkania, dostrzegł, że kotka przywiązała się do kobiety i przekazał ją w jej ręce. - Zielonooka, pręgowana kotka o krótkich włosach dobrze zadomowiła się w Białym Domu ze swoimi ulubionymi zabawkami, smakołykami i mnóstwem miejsca do wąchania i odkrywania - zapewnił LaRosa.

Willow jest pierwszą przedstawicielką swojego gatunku w Białym Domu od 2009 roku. Ostatnim prezydenckim kotem była czarna kotka India, która przez prawie dwie dekady towarzyszyła George'owi W. Bushowi. Wcześniejszymi opiekunami kotów byli Bill Clinton, Jimmy Carter i Gerald Ford, natomiast tylko trzech amerykańskich prezydentów - James Polk, Andrew Johnson i Donald Trump - nie trzymało żadnych zwierząt domowych podczas sprawowania urzędu.

Źródło: rp.pl, facebook/First Lady Dr. Jill Biden, twitter/potus

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami