Swiatzwierzat.pl

Jakub Kaminski/East News

WOŚP usunęła charytatywną aukcję myśliwych. Interweniował Jerzy Owsiak

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Już niebawem odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji chcieli przyłączyć się myśliwi, wystawiając na licytację możliwość udziału w polowaniu z kołem łowieckim. Po kilku dniach ogłoszenie zniknęło jednak z serwisu. Dlaczego zostało usunięte?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30.

Już 30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 30. edycji WOŚP przyłączyło się wiele organizacji, firm i osób ze świata show-biznesu, oferując przeróżne przedmioty lub usługi, które wystawiane są na aukcje. Całkowity zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup sprzętu do leczenia wzroku dzieci.

- 30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci - czytamy na stronie WOŚP.

Do wylicytowania są m.in. spotkania z celebrytami i sportowcami, kolacje ze znanymi osobami czy przedmioty kolekcjonerskie. Okazuje się, że jedna z tegorocznych aukcji oburzyła Jurka Owsiaka. Mowa o możliwości wylicytowania udziału w polowaniu z kołem łowieckim Bór w Zielonej Górze.

Licytacja myśliwych usunięta, "To wbrew regulaminowi"

O kontrowersyjnym pomyśle poinformowała redakcja Vademecum Myśliwego, youtube'owego kanału łowieckiego. Licytacja miała potrwać 10 dni i wystartowała od złotówki. Najwyższa oferta wynosiła co najmniej 2 100 zł.

Po kilku dniach ogłoszenie zostało anulowane i zniknęło ze strony Allegro. Głos w tej sprawie zabrał sam Jurek Owsiak, uzasadniając, że decyzja podyktowana jest łamaniem regulaminu. Zaznaczył przy tym, że dana oferta może negatywnie wpływać na wizerunek organizacji charytatywne, a WOŚP nie chce mieć nic wspólnego z takim rodzajem aktywności, tj. polowaniem. Sprawę skomentował również Lubelski Ruch Antyłowiecki.  - Wielu myśliwych chce ocieplić swój wizerunek wspierając przeróżnie akcje charytatywne, czy edukacyjne. Pchają się drzwiami i oknami wstawiając słodkie zdjęcia, gdzie się tylko da w sieć. Ej, pokażcie dzieciakom te wypatroszone zwierzęta i mówcie, że z wami wszystko dobrze. Nadchodzą zmiany, gdzie nie będziecie nigdzie potrzebni. Wypad - czytamy w poście na Facebooku.

Decyzję Owsiaka poparła też Agnieszka Woźniak-Starak , dziennikarka i prezenterka Dzień Dobry TVN, a przede wszystkim wielka miłośniczka zwierząt, która stale wykorzystuje swoją popularność w szczytnym celu. - Czujecie to? Myśliwi wystawili na aukcję mordowanie zwierząt, by w ten sposób wspomóc WOŚP. Brawo Jurek! - napisała na swoim InstaStory Agnieszka Woźniak-Starak.

Screen instastory

Źródło: wprost.pl, swiatgwiazd.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected].  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]