Swiatzwierzat.pl
pies w śniegu

pixabay.com/KiraHundeDog

Bezpański pies zamarzał uwięziony przy -54 stopniach. Niezwykła akcja ratunkowa

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Do nietypowej i dość trudnej akcji ratunkowej doszło ostatnio na Syberii. Bezpański pies utknął w zamarzniętym śniegu we wsi Churapcha. Temperatura wynosiła -54 stopnie, na szczęście z pomocą pospieszyli mieszkańcy.

Bezpański pies utknął w zmarzniętym śniegu i nie był w stanie sam się wydostać. Na szczęście jego wycie usłyszała pewna kobieta pracująca w kuchni lokalnego szpitala. Nie była w stanie sama uwolnić psa, który przymarzł do ziemi, na pomoc wezwała więc mieszkańców wsi.

Bezpański pies utknął w śniegu

Kobiecie udało się zebrać kilka osób, które ruszyły na ratunek. Opublikowano nagrania z akcji, konieczne było użycie łomu, by rozkuć lód.

Terenty Tomsky, mężczyzna mieszkający w okolicy i znajomy kobiety, która znalazła psa użył narzędzia do pozbycia się lodu dookoła zwierzęcia. Przy -54 stopniach musiało to wymagać wiele wysiłku.

Na szczęście psa udało się uwolnić i bezpiecznie przenieść do ciepłego pomieszczenia. Zwierzak dostał jedzenie i obecnie dochodzi do siebie pod opieką kobiety, która pierwsza go usłyszała.

Na nagraniach opublikowanych na Instagramie widać, że bezpański pies ma w uchu kolczyk - oznacza to, że wcześniej został zaszczepiony i wykastrowany, po czym wrócił na ulice. Teraz zostanie na stałe pod opieką swojej wybawicielki.

Pies uratowany z mrozu

Lokalne media donoszą, że pies ma odmrożone łapy, jednak poza tym nie uległ żadnym poważniejszym obrażeniom. Weterynarz stwierdził, że zwierzak wkrótce wróci do sprawności. 

Ze zdjęć wynika, że jest pod dobrą opieką. Tomsky pomagający go uwolnić utrzymuje stały kontakt z kobietą, która zaalarmowała go o psie, a następnie przygarnęła zwierzaka.

Całe szczęście, że znaleźli się ludzie przejęci losem czworonoga. Gdyby nie oni, nie miałby szans na przeżycie. W tym rejonie Syberii trwa obecnie najbardziej sroga zima od lat, a mrozy sięgające 54 stopni na minusie są tego najlepszym dowodem.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: polsatnews.pl

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >