Swiatzwierzat.pl
Dziecko i maltańczyk

Źródło: youtube/WaioliCoCo

Dziecko nie przestawało głośno płakać. Rodziców zamurowało, gdy zobaczyli, jak zareagował maltańczyk

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dziecko leżało na rozłożonym materacu i nie mogło przestać płakać. Opiekunowie niemowlęcia z bezradnością spoglądali na swoje maleństwo, nie wiedząc, jak mają je uspokoić. Niespodziewanie do akcji wkroczył sprytny maltańczyk, który znał sekret spos

Płaczliwe dziecko, które nieustannie się awanturuje i krzyczy, jest dla rodziców nie tylko sporym zmartwieniem, ale też przyczyną migreny, chronicznego zmęczenia i poddenerwowania. Tym gorzej jeśli do ataków płaczu dochodzi w nocy. Wtedy na bezsenność cierpią nie tylko opiekunowie rozwrzeszczanego malca, ale i wszyscy sąsiedzi. 

Co zrobić, gdy kołysanie i przytulanie maleństwa nie przynosi żadnych efektów? Okazuje się, że na wszelkie problemy wychowawcze jest jedno rozwiązanie - adopcja maltańczyka!

Maltańczyk zbliżył się do płaczącego dziecka

Niemowlę, które pojawiło się w domu pewnej japońskiej rodziny, przez cały czas wydawało z siebie donośne krzyki, próbując zwrócić uwagę rodziców. Próbowali oni stosować najróżniejsze metody, by zapobiec notorycznym wybuchom płaczu dziecka, lecz żadna z nich nie zdała egzaminu. Maluch wciąż zalewał się łzami.

Świeżo upieczeni rodzice obwiniali się, zastanawiając, gdzie popełnili błąd w opiece nad ich niemowlęciem. Musiał przecież istnieć jakiś sposób, by malutki chłopiec w końcu się uspokoił i chociaż na chwilkę zamilkł. Kiedy sytuacja wydawała się już beznadziejna, a mamie i tacie pozostało już tylko załamywać ręce z bezradności i zatykać uszy rękoma, zdarzyło się coś niewiarygodnego. 

Maltańczyk, który z pewnością też już był zmęczony ciągłymi wrzaskami, nie widział innego wyboru, jak samemu wkroczyć do akcji i wziąć sprawy we własne łapki. Miał plan, którego szanse na powodzenie były stuprocentowe.

Kto będzie głośniejszy?

Na wideo opublikowanym na platformie Youtube widzimy, że szkrab leżący na materacu co chwilę się niepokoi i bardzo głośno płacze. Od złości i wrzasków był już cały czerwony na buzi. Wtedy przy jego boku pojawia się maltańczyk, który pomyślał, że najlepszą metodą na uspokojenie malca będzie jego zagłuszenie!

Kiedy chłopiec tylko zaczynał płakać, maltańczyk momentalnie odpowiadał mu jeszcze głośniejszym wyciem. Zaskoczony niemowlak spoglądał w stronę czworonoga, a na jego twarzy malowało się ewidentne zdezorientowanie. Jak to możliwe, że ktoś poza nim jest w stanie zrobić taki hałas? 

Krzyki dziecka na tym jednak nie ustały. Sytuacja powtórzyła się jeszcze kilkakrotnie, lecz za każdym razem pies próbował zagłuszyć płaczącego bobaska. Zmieszany maluch w końcu zrozumiał, że dalsze próby nie mają większego sensu. Po kilku minutach samoistnie spotulniał i nareszcie zapanowała upragniona cisza.

Rodzice muszą być bardzo wdzięczni swojemu pupilowi za to, że mogą na niego liczyć nawet w najtrudniejszych momentach. Bez wątpienia to zabawne wideo przedstawia naprawdę interesującą metodę na uspokojenie zdenerwowanego niemowlęcia. Lepiej ją dobrze zapamiętajcie, bo kto wie, może sami kiedyś znajdziecie się w podobnej sytuacji, co japońska rodzinka. 

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: youtube

Podobne artykuły

Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Potrącony kundelek leżał w przydrożnym rowie, służby nie garnęły się do interwencji

Czytaj więcej >
Emil

Psy

Całe życie spędził na ciężkim łańcuchu. Tak wyglądała męka małego kundelka

Czytaj więcej >
fb/otoz animals

Psy

80-latek znęcał się nad psem. Sąsiedzi wezwali pomoc

Czytaj więcej >
FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >