Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Beagle ważył 40 kg. Jego życie całkowicie się zmieniło, gdy poznał pewnego mężczyznę
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 16.11.2019 09:25

Beagle ważył 40 kg. Jego życie całkowicie się zmieniło, gdy poznał pewnego mężczyznę

beagle
USA Today, youtube.com

Beagle cierpiał na poważną otyłość, która zagrażała już jego życiu. Doprowadzenie zwierzęcia do takiego stanu, to już poważne zaniedbanie ze strony właściciela, który nie mógł już zajmować się psem. Na całe szczęście jego zdrowiem ktoś się zainteresował. Dzięki temu mężczyźnie piesek ma szansę znów cieszyć się życiem.

Chociaż rozpieszczanie naszych pupili zawsze wydaje się kuszące, musimy pamiętać, że jeśli dopuszczamy do tego, by zwierzęta się roztyły, tak naprawdę robimy im tylko coraz większą krzywdę z każdym podsuniętym smakołykiem. Pies nie jest w stanie sam kontrolować swojego spożycia i wysiłku, i to naszym obowiązkiem, jako właścicieli, jest zadbanie, by nie skończyły tak, jak ten beagle.

Beagle był w bardzo złym stanie

Właściciel 8-letniego Kale’a niestety cierpiał na zaniki pamięci, w związku z czym nie był w stanie kontrolować tego, ile posiłków w ciągu dnia tak naprawdę spożywało jego zwierzę. To doprowadziło jednak do sytuacji, w której zwierzę stało się chorobliwie otyłe.

beagle

Jego imię, Kale — czyli jarmuż, brzmiało jak szyderstwo.

Kale w pewnym momencie ważył już 40 kilogramów i to, że jego waga jest problematyczna, zaczęło być widoczne gołym okiem. W końcu sam właściciel zorientował się, że nie jest w stanie upewnić się, że jego ukochany beagle jest zdrowy i bezpieczny i zmuszony był oddać go do schroniska.

Przeszedł zupełną metamorfozę

W schronisku wszyscy byli przerażeni tym, w jakim stanie jest Kale. Jego pracownicy nie mieli możliwości poświęcić jednego psu wystarczająco dużo czasu, by z powodzeniem przywrócić go do formy, w jakiej powinien znajdować się zdrowy pies w jego wieku.

Na szczęście znalazł się mężczyzna, który był gotowy poświęcić zwierzęciu odpowiednio dużo czasu i energii. Karmił go jak najzdrowszą karmą, regularnie ważył i chodził z nim na długie spacery. W końcu udało mu się osiągnąć swój cel. Teraz beagle jest zdrowy i pełny energii, dokładnie taki, jaki powinien być!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

beagle

Pies wymagał dużo pracy.

beagle

Teraz ma nową rodzinę i jest zdrowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Popularna odzieżówka znika z rynku. 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotych
  2. Koń był jej największym przyjacielem. Postanowiła zrobić coś, co nie mieści się w głowie
  3. Kotka nie opuszczała swojej ciężarnej właścicielki na krok przez 9 miesięcy. Miała ważny powód
  4. Turyści wyciągnęli na brzeg malutkiego delfina. Umierał na ich oczach
  5. Pies urodził się z ogonem na czole. Jego zdjęcia są powalające

źródła: kochamyzwierzaki.pl