Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Otyłość

Otyłość

gruby kot
14.04.2024 09:34 Nadwaga u kota. Z czego wynika i jak z nią walczyć?

Nadwaga występuje nie tylko u ludzi. Choć w naturze zwierzęta zwykle są w stanie zadbać o swoją kondycję fizyczną i nie muszą martwić się zbędnymi kilogramami, tak z drugiej strony domowe pupile są narażone na tycie, które zwykle wiąże się z nieuwagą właściciela. Otyłość może mieć dla mruczków fatalne konsekwencje. Kiedy przyrost masy kota powinien nas zaniepokoić oraz jak skutecznie walczyć z nadwagą? 

kot
11.04.2024 14:16 Adoptowała kota przez internet, nie doczytała ile waży. Gdy do niej trafił, zamarła

Robiąc zakupy przez Internet, nie raz zdarzyło się, że zamówiony produkt ostatecznie nie spełniał naszych oczekiwań i w rzeczywistości prezentował się inaczej niż na zdjęciach. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Kristine Seguin, która za pomocą sieci adoptowała kota, nie doczytując jego dokładnej wagi. Gdy futrzak do niej trafił, oniemiała na jego widok. 

Jamnik
02.01.2020 12:20 Jamnik był tak otyły, że nie mógł chodzić. Schudł 23 kg, jego zdjęcia przed są niewiarygodne

Jamnik był tak otyły, że nie mógł już chodzić. Gdyby nie schudł, sytuacja mogłaby skończyć się dla niego tragicznie. Dzięki ogromnej determinacji zrzucił aż 23 kg i zyskał drugie, lepsze życie! Kto z nas nie widział otyłego jamnika, w swoim życiu niech pierwszy rzuci kamieniem. Jamnik choć drobny, z długim tułowiem, często jest tuczony przez swoich właścicieli. Z powodu jego budowy ciała, nawet kilogram więcej jest bardzo widoczny!

beagle
16.11.2019 09:25 Beagle ważył 40 kg. Jego życie całkowicie się zmieniło, gdy poznał pewnego mężczyznę

Beagle cierpiał na poważną otyłość, która zagrażała już jego życiu. Doprowadzenie zwierzęcia do takiego stanu, to już poważne zaniedbanie ze strony właściciela, który nie mógł już zajmować się psem. Na całe szczęście jego zdrowiem ktoś się zainteresował. Dzięki temu mężczyźnie piesek ma szansę znów cieszyć się życiem. Chociaż rozpieszczanie naszych pupili zawsze wydaje się kuszące, musimy pamiętać, że jeśli dopuszczamy do tego, by zwierzęta się roztyły, tak naprawdę robimy im tylko coraz większą krzywdę z każdym podsuniętym smakołykiem. Pies nie jest w stanie sam kontrolować swojego spożycia i wysiłku, i to naszym obowiązkiem, jako właścicieli, jest zadbanie, by nie skończyły tak, jak ten beagle.

pies
23.08.2019 17:42 Golden retriever z przeraźliwą nadwagą. Właścicieli zaprowadzili go do weterynarza, chcieli go uśpić

Golden retriever to jedna z popularniejszych ras wśród hodowców i właścicieli psów. Wiele rodzin decyduje się na przygarnięcie psa, który jest niesamowitym kompanem, szczególnie w okresie szczenięcym. Wychowanie psa wymaga czasu, wiedzy i cierpliwości, której zabrakło właścicielom Kai. Wszyscy zachwycają się małymi szczeniaczkami, które są niezwykle słodkie i rozczulają największego twardziela, ale nikt nie chce wziąć psów pokrzywdzonych przez życie, z problemami behawioralnymi lub niepełnosprawnych. Smutny los zgotowali właściciele psu rasy golden retriever.