Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Turyści wyciągnęli na brzeg malutkiego delfina. Umierał na ich oczach
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 15.11.2019 15:43

Turyści wyciągnęli na brzeg malutkiego delfina. Umierał na ich oczach

delfin
Fot. The Young Turks, youtube.com

Delfin przez przypadek zbytnio zbliżył się do brzegu. To wcale nie musiało przesądzić o jego losie, gdyby tylko ktokolwiek z obecnych przy tym osób zastanowił się chociaż na chwilę, albo wykazał odrobiną empatii. Niestety, po raz kolejny okazuje się, że wielu ludziom brakuje szczególnie tego drugiego.

Morskie zwierzęta, takie jak ten biedny delfin, które zbyt mocne fale albo przypływ wyrzuciły na brzeg, często przyciągają uwagę. Czasami do mediów trafiają pozytywne historie, w których ludzie na plażach robią wszystko, żeby utrzymać zwierzę przy życiu i pomóc mu w powrocie do swojego środowiska naturalnego. Niestety, bardzo często ludzie nie mają oporów, przed patrzeniem jak zwierzę umiera w męczarniach.

Uśmiechnięci patrzyli jak delfin umiera w męczarniach

Tego dnia fale były dosyć mocne i ten malutki delfin miał problem z utrzymaniem bezpiecznej odległości od brzegu. Zwierzę szybko znalazło się na wodach tuż przy plaży, gdzie było już bardzo dużo ludzi.

Niestety, nikt z obecnych nie uznał, że dzikiemu zwierzęciu powinno pomóc się w powrocie na głębiny. Wręcz przeciwnie, uznali, że świetnym pomysłem będzie schwytanie bezbronnego ssaka i wyciągnięcie go na ląd. Skazali go tym samym na okropną śmierć w męczarniach. Już wkrótce delfin zgromadził wokół siebie taki tłum, że kiedy pojawili się ludzie, którzy chcieli pomóc, nie mieli jak się do niego dostać.

delfin

Nikt nie próbował pomóc.

Pokaz bezmyślnego okrucieństwa

Do mediów trafiło nagranie tego zdarzenia autorstwa jednej z tych osób, która uznała, że wyciąganie z wody morskiego zwierzęcia to dobry pomysł. Widzimy na nim wyraźnie mężczyznę, który wyjmuje z wody usiłującego wrócić do wody delfina i podsuwa go do pogłaskania dzieciom.

Wokół zwierzęcia zbierało się coraz więcej i więcej ludzi, a ono stopniowo słabło. W końcu delfin opadł z sił zupełnie, a znudzeni turyści pozostawili go na śmierć. To straszne, jak zupełnie pozbawieni empatii są ludzie, z których wielu było tam przecież z dziećmi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

delfin

Wyciągnęli zwierzę z wody…

delfin

…a potem pozostawili na śmierć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Popularna odzieżówka znika z rynku. 5 rzeczy zgarniesz za 25 złotych
  2. Pies z ogonem na głowie został znaleziony przez wolontariuszy schroniska. Momentalnie stał się internetową sensacją
  3. Koń był jej największym przyjacielem. Postanowiła zrobić coś, co nie mieści się w głowie
  4. Dlaczego pies tarza się w odchodach? 3 główne powody
  5. Pies urodził się z ogonem na czole. Jego zdjęcia są powalające

źródła: kochamyzwierzaki.pl