świnka w posłaniu
Źródło: youtube.com/BuzzFeed News

Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze

7 Września 2020

Świnka miała trafić do adopcji po tym, jak porzucili ją poprzedni właściciele. Istnieje drobna odmiana tego gatunku, hodowana z myślą o trzymaniu jej jako zwierzątko domowe. Mężczyźni uznali, że przygarnięcie jej to świetny pomysł. Na początku obawiali się jedynie tego, jak zwierzę dogada się z ich psami. Już dzień później dowiedzieli się czegoś, co zmieniło ich życie.

Świnka trafiła do ich domu jako maluszek. Mężczyźni od razu pokochali swoje nowe zwierzę i już następnego dnia zabrali je do weterynarza. Tam usłyszeli szokującą wiadomość. Stworzenie, które do nich trafiło miało przycięty ogonek. Oznacza to, że pochodziło z farmy, gdzie hodowano je na mięso. W wieku około 1,5 roku miało trafić do rzeźni. Uznali, że mimo to zatrzymają je w domu. Ester, bo tak nazwali "mikro"świnię, miała pierwotnie ważyć około 30 kilogramów. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie osiągnie ona jednak wagę około... 125 kilogramów. Szybko okazało się, że jego szacunki były dalekie od prawdy.

Szczeniak golden retrievera próbuje obudzić swoją panią. Wideo topi sercaSzczeniak golden retrievera próbuje obudzić swoją panią. Wideo topi sercaCzytaj dalej

Świnka przybierała na wadze w tempie 0,5 kilograma dziennie

Mężczyźni obserwowali jak szybko ich podopieczna rosła. Już po roku ważyła prawie ćwierć tony. Dorodna świnka nie odstawała w żadnym wypadku od swoich mniejszych kuzynek. Właściciele byli pod ogromnym wrażeniem inteligencji zwierzaka. Ester była mądrzejsza od niejednego psa. Potrafiła otwierać drzwi od domu, szafki, a nawet lodówkę. Bawiła się z nimi jak zwykły czworonóg, biegając i tarmosząc się z opiekunami po ogrodzie. Uwielbiała pieszczoty i kontakt z człowiekiem. Zwierzę nie sprawiało im żadnych problemów. Jak widzimy na nagraniu, zimą musiała chodzić w pięknym kubraczku. Choć kiedyś te zwierzęta były przystosowane do niższych temperatur, obecnie przez lata hodowli chlewnej nie posiadają dostatecznej ochrony przed mrozem. Oglądając nagranie, wiele osób może żałować, że nigdy nie było im dane poznać bliżej żadnej świnki!

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akita panicznie boi się ruchomych schodów. Właściciel pomógł mu przezwyciężyć lęk, brawo
2. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?
3. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

Świnka zmieniła ich życie

Obserwując swojego pupila, mężczyźni zaczęli się zastanawiać skąd mógł on pochodzić. Udało im się ustalić, że Ester należy do rasy świń najczęściej hodowanych w Kanadzie. Zdecydowali się odwiedzić miejsce, w jakim ich zwierzątko prawdopodobnie przyszło na świat. To, co zobaczyli odmieniło ich życie. Warunki przemysłowej hodowli świń nie są widokiem dla osób o słabych nerwach. Maciory, takie jak ich przyjaciółka, przetrzymywane są w boksach tak małych, że przez cały okres ciąży i karmienia prosiaków nie są w stanie się obrócić. Wiele z nich obsiadały roje much. Mężczyźni podkreślili, że świnie rozumiały swoją sytuację i na każdym kroku wzbraniały się przed nieuniknionym losem każdego ze zwierząt gospodarczych. To doświadczenie sprawiło, że postanowili zrobić wszystko, co było w ich mocy, by uratować od niego jak najwięcej zwierząt. Założyli farmę, na której trzymają stworzenia uratowane z farm mięsnych, w tym kozy, krowy, świnie oraz kury i indyki. Choć Ester przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami przybytku, nie śpi z resztą zwierząt. Woli być blisko swoich opiekunów, zajmuje więc swoje stałe miejsce w ich salonie!

ZOBACZ FILM (UWAGA ZAWIERA DRASTYCZNE SCENY):

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 1 września matki mogą liczyć na dodatkowe pieniądze. Żeby się załapać, musisz się pospieszyć
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Mały kotek bawił się na schodach. Wtem zjawił się owczarek niemiecki i chwycił go w zęby
  4. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  5. Którego kota z obrazka wybierasz? Test pozwoli ci poznać twój skryty, życiowy cel
  6. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy

źródło: youtube.com

Następny artykuł