Swiatzwierzat.pl
świnka w posłaniu

youtube.com/BuzzFeed News

Myśleli, że zaadoptowali mikroświnkę. Nie wiedzieli, że ich życie zmieni się na zawsze

7 Września 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Świnka miała trafić do adopcji po tym, jak porzucili ją poprzedni właściciele. Istnieje drobna odmiana tego gatunku, hodowana z myślą o trzymaniu jej jako zwierzątko domowe. Mężczyźni uznali, że przygarnięcie jej to świetny pomysł. Na początku obawiali si

Świnka trafiła do ich domu jako maluszek. Mężczyźni od razu pokochali swoje nowe zwierzę i już następnego dnia zabrali je do weterynarza. Tam usłyszeli szokującą wiadomość. Stworzenie, które do nich trafiło miało przycięty ogonek. Oznacza to, że pochodziło z farmy, gdzie hodowano je na mięso. W wieku około 1,5 roku miało trafić do rzeźni. Uznali, że mimo to zatrzymają je w domu. Ester, bo tak nazwali "mikro"świnię, miała pierwotnie ważyć około 30 kilogramów. Lekarz stwierdził, że prawdopodobnie osiągnie ona jednak wagę około... 125 kilogramów. Szybko okazało się, że jego szacunki były dalekie od prawdy.

Świnka przybierała na wadze w tempie 0,5 kilograma dziennie

Mężczyźni obserwowali jak szybko ich podopieczna rosła. Już po roku ważyła prawie ćwierć tony. Dorodna świnka nie odstawała w żadnym wypadku od swoich mniejszych kuzynek. Właściciele byli pod ogromnym wrażeniem inteligencji zwierzaka. Ester była mądrzejsza od niejednego psa. Potrafiła otwierać drzwi od domu, szafki, a nawet lodówkę. Bawiła się z nimi jak zwykły czworonóg, biegając i tarmosząc się z opiekunami po ogrodzie. Uwielbiała pieszczoty i kontakt z człowiekiem. Zwierzę nie sprawiało im żadnych problemów. Jak widzimy na nagraniu, zimą musiała chodzić w pięknym kubraczku. Choć kiedyś te zwierzęta były przystosowane do niższych temperatur, obecnie przez lata hodowli chlewnej nie posiadają dostatecznej ochrony przed mrozem. Oglądając nagranie, wiele osób może żałować, że nigdy nie było im dane poznać bliżej żadnej świnki!

Świnka zmieniła ich życie

Obserwując swojego pupila, mężczyźni zaczęli się zastanawiać skąd mógł on pochodzić. Udało im się ustalić, że Ester należy do rasy świń najczęściej hodowanych w Kanadzie. Zdecydowali się odwiedzić miejsce, w jakim ich zwierzątko prawdopodobnie przyszło na świat. To, co zobaczyli odmieniło ich życie. Warunki przemysłowej hodowli świń nie są widokiem dla osób o słabych nerwach. Maciory, takie jak ich przyjaciółka, przetrzymywane są w boksach tak małych, że przez cały okres ciąży i karmienia prosiaków nie są w stanie się obrócić. Wiele z nich obsiadały roje much. Mężczyźni podkreślili, że świnie rozumiały swoją sytuację i na każdym kroku wzbraniały się przed nieuniknionym losem każdego ze zwierząt gospodarczych. To doświadczenie sprawiło, że postanowili zrobić wszystko, co było w ich mocy, by uratować od niego jak najwięcej zwierząt. Założyli farmę, na której trzymają stworzenia uratowane z farm mięsnych, w tym kozy, krowy, świnie oraz kury i indyki. Choć Ester przyjaźni się ze wszystkimi mieszkańcami przybytku, nie śpi z resztą zwierząt. Woli być blisko swoich opiekunów, zajmuje więc swoje stałe miejsce w ich salonie!

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >