Swiatzwierzat.pl
Pitbull

facebook/ekostraz

Amstaff trafił do rodziny sadystów. Od tygodni był ofiarą przemocy domowej, na sam jego widok serce pęka

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Członkowie dolnośląskiej organizacji pożytku publicznego EKOSTRAŻ ponownie interweniowali w sprawie pokrzywdzonego zwierzęcia. Amstaff stał się ofiarą przemocy domowej i narastającego konfliktu pomiędzy właścicielką a jej partnerem. Mężczyzna od dłuższego czasu wyżywał się psychicznie na konkubinie m.in. oblewając psa domestosem.

Inspektorzy EKOSTRAŻ-y zastali w zdemolowanym mieszkaniu psa w typie rasy amerykański staffordshire terrier, zwanej potocznie amstaffem. Zwierzę od ponad tygodnia doświadczało najrozmaitszych aktów przemocy ze strony mężczyzny.

Mścił się na partnerce, pastwiąc się nad jej psem

W chwili przybycia pod wskazany adres aktywiści dostrzegli rezultaty wcześniejszej interwencji policji, która miała miejsce dzień wcześniej. W pustym mieszkaniu pozostał przestraszony pupil.

- Drzwi do mieszkania wyłamane. Jakim cudem wczorajsza wizyta policji w tym miejscu nie skończyła się zabraniem psa lub chociaż telefonem do nas? - zastanawiają się inspektorzy.

Amstaff o imieniu Diego od początku wydawał się znerwicowany i nieufny. Tym, co od razu rzuciło się w oczy inspektorów, jest fakt, iż właściciele psa stosowali kolczatkę, czyli typ obroży opierający się na powodowaniu dyskomfortu i zadawania bólu tresowanemu zwierzęciu.

Ponadto, na ciele czworonoga można było zaobserwować rozległe rany i blizny powstałe wskutek styczności skóry ze żrącym płynem do czyszczenia toalet. Z informacji, jakie udało się uzyskać od świadków znęcania, wynikało również, że zwyrodnialec psikał go gazem, wywołując u psa duszności.

Tilly

Pies, który zaginął po wypadku, odnalazł życiowe powołanie. Stał się przywódcą stada owiec

CZYTAJ DALEJ

Interwencja jest w toku

Zwierzęciu podano leki uspokajające, dzięki którym bardzo się otworzył. W rezultacie nie chciał na krok opuścić wolontariuszek, które prawdopodobnie uratowały mu życie przed kolejnym atakiem kata.

Psiak trafił do azylu dla zwierząt, gdzie przeszedł badania profilaktyczne. W oczekiwaniu na wyniki organizacja rozpoczęła poszukiwania domu tymczasowego.

- Już teraz widzimy, że to cudowny pies, zakochaliśmy się w nim i nie możemy przeboleć, że trafił na ludzkiego sadystę - czytamy na Facebooku.

Jak wynika z najnowszego komunikatu opublikowanego na mediach społecznościowych, na ten moment EKOSTRAŻ nie jest w stanie udzielić więcej szczegółów dotyczących skandalicznej sprawy. Kiedy tylko pojawią się nowe doniesienia, będziemy informować o dalszym przebiegu interwencji, a tymczasem zachęcamy do wsparcia leczenia Diego poprzez wpłatę na oficjalną zbiórkę. Dane do przelewu umieszczone są w poniższym wpisie.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >

Aktualności

Choroba czy zaniedbanie? Aktywiści udowodnili, że troska może zmienić psa nie do poznania

Czytaj więcej >

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >