Swiatzwierzat.pl
adam i pies

instagram/wiemjak

Uratowany przez Adama Wiejaka pies uciekł. Czy ktoś widział Bartka?

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Kilka dni temu Adam Wiejak uratował psa z ulicy. YouTuber zauważył porzucone zwierzę przy drodze, nie wahał się, poprosił o pomoc rodziców i wspólnie odłowili zwierzę. Czworonóg otrzymał ciepły kąt, miski z jedzeniem i wodą i dużo mił

Adam Wiejak poinformował na Instastories o ucieczce uratowanego przed kilkoma dniami psa. "Bartek uciekł... najadł się, wyspał i gdzieś zwiał", napisał youtuber w sieci. Czy ktoś widział Bartka i pomoże mu wrócić do domu?

Uciekł pies Bartka należący do rodziny Wiejaków

O odnalezieniu psa przez Adama Wiejaka pisaliśmy niespełna 5 dni temu. YouTuber wracając w Wigilię od rodziców zauważył przy drodze bezpańskiego psa. Zwierzak spał zwinięty w kłębek i nie wyglądał jakby dobrowolnie wybrał ten kąt na drzemkę. Po rozpoznaniu sytuacji, okazało się, że prawdopodobnie ktoś porzucił psa w tym miejscu. Czworonóg czekał przy drodze na właściciela, mając nadzieję, że ten po niego wróci. 

- Dwa dni temu, gdy wracałem od rodziców z Wigilii zauważyłem na poboczu psa. Spał zwinięty w kłębek. Niestety mimo rodzinnych starań uciekł w ciemne krzaki. Pomyślałem, że może ma niedaleko dom i o nim zapomniałem. Dwa dni później, spotkałem go... w tym samym miejscu! Przy -3 stopniach. Znowu ten sam kłębek... jak widać na kolejnych zdjęciach, była to kulka pełna smutku - napisał Adam na Instagramie.

Pies Bartek poszukiwany

Mężczyzna poprosił o pomoc przy złapaniu psa rodziców. Nie było to łatwe, bo zwierzak cały czas uciekał. Po kilku próbach udało się go odłowić i finalnie pies trafił do rodziny Wiejaków. YouTuber zabrał zwierzaka do weterynarza, aby dowiedzieć się czy ma czipa. Kiedy okazało się, że go nie posiada, a na na apele w sieci o odnalezieniu psa nikt nie zareagował, rodzina zdecydowała się adoptować zwierzaka.

Bartek, bo tak na imię otrzymał duży psiak, niestety uciekł. Na kilka godzin przed fajerwerkami, youtuber poinformował o zaginięciu zwierzaka. Czy przestraszył się petard, a może coś go zaciekawiło w oddali, poszedł sprawdzić i teraz nie wie jak ma wrócić? Jeśli ktokolwiek widział zwierzaka proszony jest o kontakt z rodziną. 

Adam Wiejak znany jest jako wielki miłośnik kotów. Jego zwierzaki są stałymi gośćmi w jego odcinkach na YouTubie. Mężczyzna prowadzi takie kanały jak np. "Poszukiwacz" czy "A co my tu mamy?". Adam może pochwalić się ponad mln subskrybcji w sieci i blisko 200 tys. obserwujących na Instagramie. 

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: Instagram

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Kamery przyłapały złotego medalistę na nietypowej czynności. Musiał się tłumaczyć

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >