Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > 3-latka pod okiem mamy odebrała poród owcy. Niejeden dorosły mógłby się od niej uczyć
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 13.10.2022 11:30

3-latka pod okiem mamy odebrała poród owcy. Niejeden dorosły mógłby się od niej uczyć

owca
youtube/lilly Nicholas

Na farmie w Raglan Monmouthshire w Wielkiej Brytanii niespodziewanie na świat przyszło jagnię. 3-letnia córeczka rolników podwinęła rękawy i sama odebrała poród owcy. Dziecko wykazało się ogromną odwagą, ale także miłością do zwierząt, czym zasłużyła sobie na pochwały ze strony tysięcy internautów.

Owca to gatunek zwierzęcia hodowlanego, wywodzący się z rodziny wołowatych. Co ciekawe, zdaniem genetyków pokryte puszystą wełną stworzenia były jednymi z pierwszych zwierząt udomowionych przez człowieka. Oprócz osobników hodowlanych, w naturalnym środowisku występują również owce introdukowane i zdziczałe.

3-letnia dziewczynka odebrała poród owcy

W sieci można dotrzeć do nagrania, na którym widać, jak 3-latka wykazała się niesamowitymi zdolnościami nabytymi wraz z wychowywaniem się na farmie. Pewnego dnia, gdy mała Lily Nicolas karmiła owce z mamą zauważyła, że u jednej z nich właśnie rozpoczął się poród. Taki widok nie wywołał u niej zdziwienie, bowiem dziewczynka od urodzenia była otoczona zwierzętami, a w szczególności świniami, kozami i krowami.

Lily od razu zwróciła się do mamy z prośbą, by to ona odebrała poród owcy. W rozmowie z "Inside Edition" Rachel Nicolas zdradziła, że zgodziła się i dała córce kilka wskazówek oraz nadzorowała całą akcję.

- Podwiń rękawy! – rzuciła mama w stronę córeczki, gdy ta zbliżała się do rodzącej owcy.

jagnie

Lilly powitała na świecie małego baranka

Po kilku minutach owca wraz z pomocą odważnego dziecka urodziła, a oczom opiekunów ukazało się jagnię. Na szczęście było całe i zdrowe. Poród owcy z asystą dziewczynki został również uwieczniony na nagraniu, które później ukazało się w sieci. Tam cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internautów.

- Widziała jak odbieram poród owieczek, czasem mówiłam jej „tu jest głowa”, „tu są nóżki”, żeby na przyszłość była świadoma, jak to wszystko wygląda – zdradziła mama Lily, kiedy padło pytanie o to, skąd dziewczynka wiedziała, jak powinna się zachować.

Wygląda na to, że 3-letnia Lilli pracę ze zwierzętami ma we krwi. Być może kiedy dorośnie połączy swoją pasję z pracą i zostanie weterynarzem?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: youtube/lilly Nicholas