Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 10 lat służył w policji. Owczarek niemiecki odszedł na zasłużoną emeryturę
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:05

10 lat służył w policji. Owczarek niemiecki odszedł na zasłużoną emeryturę

Czad
policja.pl 

Owczarek niemiecki urodził się w 2008 roku. Od pierwszych chwil był szkolony na policyjnego psa, aby 2 lata później rozpocząć służbę. Czworonóg przez 10 lat służył w Komendzie Powiatowej w Prudniku, wspomagając inne jednostki. 

Czad odszedł na emeryturę 

Podczas swojej służby Czad niejednokrotnie wskazał drogę odejścia sprawcy z miejsca zdarzenia oraz znajdował przedmioty pochodzące z kradzieży. Pomagał w poszukiwaniu zaginionych osób. Odwiedzał szkoły i z wielką ochotą uczestniczył w pokazach tresury i posłuszeństwa. Czad, to również 3-krotny laureat zawodów kynologicznych na szczeblu wojewódzkim oraz drużynowo II na Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

Owczarek niemiecki Czad tworzył zgrany zespół z st. asp. Krzysztofem Babiszem. Mundurowy zdecydował się adoptować zwierzaka. Zaoferował mu dom, gdzie pies będzie mógł w spokoju przeżyć ostatnie lata. 

- Czad po zakończeniu służby na stałe wprowadził się do domu swojego dotychczasowego opiekuna - piszą mundurowi.

Policjanci podziękowali psu na wieloletnią służbę.

- Życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, odpoczynku oraz wierność - dodają.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie na emeryturę odeszły dwa inne psy: Buczuś i Fiona. Policyjne psy rownież zamieszkały ze swoimi przewodnikami. Bardzo cieszymy się z takiego obrotu spraw, ponieważ nie wszystkie policyjne psy trafiają do domów opiekunów. Gdzie trafiają psy po służbie? Więcej możecie przeczytać o tym TUTAJ

Zobacz zdjęcie:

Źródło: policja.pl 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.pl