Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Zwierzę zawisło na drzewie obok szkoły. Policjanci dostali nagranie, w tle słychać śmiech młodzieży
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 24.01.2024 12:19

Zwierzę zawisło na drzewie obok szkoły. Policjanci dostali nagranie, w tle słychać śmiech młodzieży

Policja
Policja, źródło: pixabay.com @AndrzejRembowski

Nieopodal Zespołu Szkół nr 2 w Wieluniu (woj. łódzkie) doszło do bardzo niepokojących wydarzeń. Ktoś zawiesił na drzewie martwego kota. Filmik przedstawiający tę przerażającą scenę opublikowano w mediach społecznościowych, a w tle słychać śmiech nastolatków. Sprawa została przekazana w ręce policji. Przedstawiciele prawa wykonują czynności mające na celu ustalenie, kto jest odpowiedzialny za ten karygodny czyn. 

Skandal w Wieluniu. W sieci krąży drastyczny filmik, na którym widać martwe zwierzę

Przedstawiciele z Fundacji Obrony Zwierząt ŁEZKA opublikowali w mediach społecznościowych post, który dotyczył makabrycznego wydarzenia sprzed kilku dni. W Wieluniu, miejscowości położonej w województwie łódzkim, ktoś powiesił na drzewie ciało zwierzęcia tuż obok jednej ze szkół. Filmik ukazujący tę scenę krąży w sieci, jednak z uwagi na drastyczny charakter materiału postanowiliśmy nie umieszczać go w artykule.

Aktywiści walczący o prawa zwierząt podjęli zdecydowane kroki, mające m.in. na celu ustalenie, kto jest inicjatorem tej sytuacji:

Jako fundacja otrzymaliśmy dziś bardzo niepokojący film, na który było widać zwierzę zawieszone na sznurku przyczepionym do jednej z gałęzi […]. W związku z tym, że może to świadczyć o zamordowaniu psa czy kota, złożyłam zawiadomienie na policji, licząc, że sprawa zostanie wyjaśniona a ewentualni sprawcy złapani - informuje Fundacja Obrony Zwierząt ŁEZKA.

Pożar pod Bełchatowem, w budynku uwięzione zwierzęta. 29-latek za wszelką cenę próbował je ratować Rolnika poturbowały byki, nie udało się go uratować. Jednak nie tylko on potrzebował interwencji lekarzy

Sprawą martwego czworonoga zajęła się policja

Aktywiści niezwłocznie zgłosili sprawę na policję. Kluczowe dla sprawy jest ustalenie tego, kto powiesił zwierzę na drzewie i czy zginęło ono z winy człowieka. W poście opublikowanym przez fundację walczącą o prawa braci mniejszych napisano:

Obecnie trwa dochodzenie, wnioskowałam o zrobienie sekcji u naszego lekarza. W momencie otrzymania bliższych informacji będziemy informować was na naszej stronie.

Mimo że od opublikowania niepokojącego postu minęły dwa dni, przedstawiciele fundacji wciąż nie udostępnili szczegółów dot. tego zdarzenia. Tymczasem przedstawiciele prawa badający sprawę ustalili tożsamość autorów nagrania z martwym zwierzęciem powieszonym na drzewie.

Policja sprawdza, czy zwierzę powieszone na drzewie cierpiało przed śmiercią

Przedstawiciele z Radia Ziemi Wieluńskiej zapytali o przebieg śledztwa Katarzynę Grelę, przedstawicielkę tamtejszej policji. Zdradziła ona kilka istotnych szczegółów rzucających nowe światło na sprawę:

W trakcie czynności ustalono osoby, który nagrały film i udostępniły go. Znaleziono też martwego kota. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwierzę zostało znalezione martwe w węźle ciepłowniczym, a następnie zawieszone na drzewie. Okoliczności te będą dalej weryfikowane.

Przedstawicielka prawa podkreśliła, że priorytetem jest ustalenie, czy doszło do aktu znęcania się nad zwierzętami. Póki co nikt nie usłyszał zarzutów.

Źródło: radiozw.com.pl