Swiatzwierzat.pl
Dziewczynka i kobieta, pies przy wozie policyjnym

YouTube/ Qldaah

Psi staruszek uratował życie zaginionej 3-latki. Bohaterskie zwierzę ochraniało ją własnym ciałem

10 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

17-letni pies Max, choć niedowidział i niedosłyszał, nadal był bardzo opiekuńczym zwierzakiem wobec członków swojej rodziny. Gdy zgubił się na spacerze razem z 3-letnią dziewczynką, postanowił ją chronić. Zwierzak z Queensland zdobył tak wielkie uz

Australijski pies pasterski, inaczej znany jako Blue Heeler, to rasa cechująca się odwagą, opiekuńczością i lojalnością. Nie inaczej było w przypadku 17-letniego Maxa. Choć zwierzak ten był już emerytowanym staruszkiem, to nadal był zdolny do czynu, na który nie każdy by się zdobył. 

Zwierzak chronił dziewczynkę

Niefortunne zdarzenie miało miejsce w kwietniu 2018 roku w Queensland. 3-letnia Aurora zabrała ze sobą na spacer psa Maxa. Niestety, zgubiła się, wędrując po australijskim buszu.

Zwierzak, z którym dziewczynka wyszła na spacer, również zupełnie nie wiedział, jak trafić z powrotem do domu. Niedowidział i praktycznie nie słyszał, a będąc w nieznanej sobie okolicy, niewiele mógł zrobić. Aurora i Max byli skazani na łaskę losu. Mogli tylko czekać, aż ktoś ich znajdzie.

Na szczęście opiekunowie dziewczynki szybko zorientowali się o jej zniknięciu. Wezwali lokalną policję, która wraz z grupą ochotników całą noc w okropnych warunkach pogodowych przeszukiwała teren. Jednak bez skutku, dziewczynki nigdzie nie było. 

Z jedną z grup wyprawiła się także babcia dziewczynki, Leisa Bennett. W pewnym momencie udało jej się usłyszeć głos Aurory, a było to rankiem dnia następnego od zaginięcia. Staruszka poszła w kierunku, z którego dobiegał głos, po czym dostrzegła znajome zwierzę.

Pies Max zaprowadził ludzi do miejsca, gdzie czekała dziewczynka. Wszystko wskazywało na to, że stary pies pasterski spędził zimną i deszczową noc razem z Aurorą, ogrzewając ją swoim ciałem.

Dorożka

„Pędzą konie po betonie". Dorożką bez woźnicy mknęła centrum Krakowa, aktywiści żądają wyjaśnień

CZYTAJ DALEJ

Lojalny i nagrodzony

Domownicy byli pewni, że tak właśnie musiało zdarzenie w lesie wyglądać, o czym świadczył choćby dobry stan zdrowia dziewczynki. 3-letnia wnuczka Leisy miała na sobie zaledwie kilka zadrapań. To cud, biorąc pod uwagę trudne warunki, w jakich się znalazła. Zwierzak mimo swoich niedoskonałości, zachował się jak na odpowiedzialnego członka rodziny przystało.

Ponoć Aurora mówiła, że dzięki psu niczego się w nocy nie bała i że wszystko było w porządku. Bohaterski zwierzak dopilnował, by włos jej z głowy nie spadł, choć byli sami w nieprzyjaznym, dzikim buszu.

Wyjątkowy czyn zwierzaka został oczywiście należycie nagrodzony. Za swoją lojalność i poświęcenie dla dziewczynki, miejscowa policja przyznała staremu Maxowi tytuł honorowego psa policyjnego.

Choć jest to niewątpliwie wyjątkowa sytuacja, należy mieć na uwadze, że i pies, i dziewczynka mieli naprawdę wiele szczęścia. Poza tym nie każdy domowy zwierzak będzie wiedział, jak pomóc zagubionemu dziecku w lesie, dlatego mimo wszystko zawsze warto mieć swoje pociechy na oku - zarówno te dwunożne, jak i czworonożne.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: filing.pl

Podobne artykuły

Psy

Horror w Indiach. Aktywistka twierdzi, że wszystkie psy w wiosce zostały otrute

Czytaj więcej >

Psy

Suczka za wszelką cenę chciała zwrócić uwagę ludzi na dziurę pod domem. Miała ważny powód

Czytaj więcej >

Psy

Straszne znalezisko w woj. wielkopolskim. Internauci ruszyli do akcji, szukają sprawcy

Czytaj więcej >

Psy

Statek nagle wstrzymał kurs, oczy wszystkich skupiły się w jednym miejscu. Wszystko przez gapowicza

Czytaj więcej >

Psy

Porażający przykład porzucenia zwierzęcia. Suczka została spętana, szczenięta były bezradne

Czytaj więcej >

Psy

Wolfgang ważył ponad 40 kg i ledwo chodził. Przeszedł niezwykłą kurację, jest nie do poznania

Czytaj więcej >