Swiatzwierzat.pl
Wiewiórka

unsplash/alex lauzon

Panika w Nowym Jorku. Agresywne zwierzę terroryzuje mieszkańców, doszło do serii ataków

9 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Zwierzę zamieszkujące Rego Park w dzielnicy okręgu Queens sieje postrach wśród mieszkańców. Agresywna i przypuszczalnie szalona wiewiórka coraz częściej przepuszcza ataki na nieświadomych zagrożenia Amerykanów. Co gorsza, jedna

To wcale nie jest żart. Mieszkańcy Nowego Jorku żyją w najprawdziwszym strachu przed spotkaniem z rozwścieczonym, rudowłosym zwierzęciem patrolującym okolice Rego Park. Agresywny gryzoń nie czuje strachu przed ludźmi, dlatego coraz więcej osób pada ofiarą nieoczekiwanych ataków. 

Zwierzę rzuciło się z zębami na kobietę

Micheline Frederick mieszkająca w wyżej wymienionym okręgu tzw. Wielkiego Jabłka opowiedziała dziennikowi The Guardian o przerażającym doświadczeniu, jakie przytrafiło jej się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. 21 grudnia 2020 roku stanęła oko w oko z agresywnym wiewiórem. Wszystko wskazuje na to, że to spotkanie na długo zapadnie jej w pamięci.

Micheline wspomina, że w momencie poprzedzającym atak przytrzymywała otwarte drzwi frontowe, aby ułatwić tragarzom zajmujących się przenoszeniem mebli. Wtem dostrzegła puszysty ogon zaledwie kilka centymetrów od swojej nogi.

Kobieta tłumaczy, że niespecjalnie się wtedy tym przejęła, gdyż nie przeszłoby jej nawet przez myśl, że mały gryzoń może wyrządzić jej krzywdę. Była w wielkim błędzie. Po zaledwie kilku sekundach poczuła niewyobrażalny ból, który przeszył jej całe ciało.

- To był pojedynek zapaśniczy, który bardzo szybko stał się bardzo krwawy - mówi Micheline.

Wiewiórka najprawdopodobniej wspięła się po jej ubraniach, po czym z całej siły zaczęła gryźć ją w ramiona i ręce! Wystraszeni tragarze ukryli się wewnątrz budynku, oczekując momentu, gdy zaatakowana kobieta zrzuci z siebie agresywne zwierzę. Jednakże obolała Frederick nie potrafiła w tamtej chwili racjonalnie myśleć, szybko wpadła w panikę. 

- Wiewiórka była zła, okrutna i niezwykle silna - relacjonuje ofiara ataku.

Dopiero po chwili wściekły gryzoń odpuścił, zeskoczył na ziemię i wskoczył na pobliskie drzewo, skąd obserwował reakcję poszkodowanej. Kobieta straciła dużo krwi, ślady brutalnego starcia można było dostrzec także na śniegu. 

Wściekły wiewiór zagrożeniem dla mieszkańców

Wkrótce po nagłośnieniu incydentu, jaki przydarzył się Micheline, pozostali mieszkańcy Queens także zaczęli skarżyć się na ataki ze strony agresywnych wiewiórek. Nie są pewni, czy za sprawą ataków stoi jedno zwierzę, czy może jest ich więcej. Twierdzą, że gryzonie znienacka wskakują człowiekowi na plecy lub wspinają się po jego nogach, po czym kąsają ofiarę po rękach.

Seria krwawych incydentów jest na tyle poważna, że zainteresowali się nią także lokalni urzędnicy. Niewykluczone, że w sprawę ataków zostaną zaangażowani specjalnie wyszkoleni myśliwi. 

- Aktywnie współpracujemy z mieszkańcami, aby uzyskać więcej informacji na temat ukąszeń i konsultujemy to z traperem - powiedział rzecznik nowojorskiego wydziału zdrowia.

 Wielu mieszkańców Nowego Jorku obawia się ataków agresywnych gryzoni również ze względu na prawdopodobieństwo zarażenia się od nich wścieklizną. Jednakże warto zaznaczyć, że wiewiórki, świnki morskie, szczury i króliki są co prawda wrażliwe na zarażenie wścieklizną, ale przypadki zachorowań ludzi po pogryzieniu przez wymienione zwierzęta są bardzo rzadkie.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: onet.pl

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >