Swiatzwierzat.pl

unsplash/Gabriele Stravinskaite

Zostawił kota w plecaku przed apartamentowcem. Właściciel nie chciał być odnaleziony

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewna kobieta spacerowała ulicami Nowego Jorku, kiedy zauważyła, że w plecaku pozostawionym przed apartamentowcem coś wyraźnie się rusza. Gdy podeszła bliżej, dostrzegła sterczące z torby kocie uszy. Ciało zwierzęcia uwięzione w plecach było pokryte ranami, dlatego oczywistym było, że nie można go zostawić na pastwę losu.

Co interesującego można znaleźć na chodniku albo na ulicy? Czasem opakowanie chusteczek, zapalniczkę, zużyty bilet autobusowy, innym razem portfel z gotówką. Rzadko jednak zdarza się, by podczas przechadzki natknąć się na żywe zwierzę pozostawione bez opieki w cudzym plecaku. Taka sytuacja spotkała mieszkankę Nowego Jorku.

Kot porzucony w plecaku

Hanna Barbidou mogła uwierzyć, że ktoś mógł potraktować w ten sposób bezbronne zwierzę. Po spostrzeżeniu kota wystającego z torby porzuconej na ulicy kobieta szybko zawiadomiła odpowiednie organizacje i zabezpieczył mruczka do ich przyjazdu. Po otrzymaniu informacji o porzuconym zwierzaku na miejsce wybrała się Lisa Scroggins, współzałożycielka organizacji Little Wanserers. To fundacja działająca na rzecz bezpańskich kotów , która nie tylko je ratuje, ale również pomaga wrócić do zdrowia i znaleźć dla nich kochających opiekunów.

Kobieta nie zwlekała dłużej i zabrała kotkę do siedziby fundacji. Najwyraźniej zwierzę przestało być potrzebne swojej poprzedniej rodzinie. Właściciele kotki wyrzucili ją na ulicę, jakby była śmieciem, i wyraźnie nie opiekowali się nią wcześniej, o czym świadczyły liczne rany na ciele, a na dodatek zaawansowana infekcja oka.

Pixie to wyjątkowa kotka

Personel szybko odkrył, że uratowana kotka, której nadano imię Pixie jest jedyna w swoim rodzaju. Można było się spodziewać, że ze względu na okrutny los, jaki ją spotkał, zamknie się w sobie, nie będzie szukać kontaktu z ludźmi i zupełnie się wycofa. Jednak nic bardziej mylnego. Pixie była prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbiała, gdy opiekunowie poświęcali jej uwagę i wydawało się, że doskonale rozumiała, że to właśnie im zawdzięcza swoje życie.

- Była taka szczęśliwa, że ​​znowu jest z ludźmi. Jest urocza - zachwycała się Pixie Lisa Scroggins.

Chcąc zapewnić podopiecznej jak najlepszy start w dalsze życie, Lisa Scroggins skontaktowała się z fundacjami charytatywnymi i klinikami weterynaryjnymi. Dzięki współpracy między organizacjami oraz szpitalikami dla zwierząt Pixie po niedługim czasie wróciła do pełni zdrowia i sił, chociaż straciła jedno oko. W końcu była gotowa trafić do nowej, kochającej rodziny, a bez wątpienia właśnie na to zasługiwała!

Pixie ze swoim przyjaznym charakterem nie musiała długo czekać na ochotników, którzy zafundują jej przeprowadzkę do nowego domu. Obecnie ma nie tylko najlepszych opiekunów, jakich mogła sobie tylko wymarzyć, ale także kocich towarzyszy zabawy. Po kocie zabiedzonym kocie znalezionym w worku nie ma już śladu!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] . Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta . Bądź z nami!

źródło: wamiz.co.uk

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Czytaj więcej >

Koty

Niewidomy kot przytula każdego, kogo spotka. Marzy tylko o kochającej rodzinie
Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego źrenice kociego oka zmieniają kształt? Można się mocno zdziwić
Czytaj więcej >

Koty

Kotek podąża za każdym, kogo spotka. Na jego obróżce znajduje się ważny apel
Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot cierpliwie czekał na ławce, żeby ktoś zwrócił na niego uwagę. Do czasu
Czytaj więcej >

Koty

Czekała na pociąg, nagle mignęło jej małe stworzenie na torach. W akcji specjalne służby, musieli je ocalić
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Koty

Koty

Kamila Sabatowska

Przygarnęli kotkę, która dopiero co została mamą. Zerknęli na łapki kociąt i przetarli oczy ze zdziwienia
Czytaj więcej >
Koty

Kamila Sabatowska

Ile kotów potrafisz dostrzec na obrazku? To zagadka dla prawdziwych koneserów testów na spostrzegawczość
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Adoptowała 18-letnią kotkę, nie spodziewała się, że zwierzę odwdzięczy się w ten sposób
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Gdzie głaskać kota, aby sprawić mu największą przyjemność? Te miejsca zdecydowanie omijaj
Czytaj więcej >
Koty

Lena Tomaszewska

Rasy kotów z najpiękniejszymi oczami. Ich spojrzenie hipnotyzuje
Czytaj więcej >
Koty

Klaudia Piechocka

Wołasz kota po imieniu? Popełniasz znaczący błąd
Czytaj więcej >