Swiatzwierzat.pl
oregon

facebook.com/oregonzoo

Zoo w Oregonie podbija Sieć niezwykłym nagraniem. Jak chłodzą się tamtejsze zwierzaki?

14 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Pracownicy zoo w stanie Oregon (USA) chyba nie spodziewali się, że podbiją internet kilkoma postami na Facebooku. Okazało się jednak, że to możliwe. Wszystko dzięki zwierzętom i ich niezwykłym pomysłom, uchwyconym na wideo.

Zaczęło się od niedźwiedzicy imieniem Takoda. Puchata samica cierpiała od czerwcowego upału, postanowiła więc zażyć kąpieli w dwóch wielkich baliach.

Hipopotam

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

CZYTAJ DALEJ

Niedźwiedź zażywa kąpieli z ulubioną piłeczką

Takoda wygląda przekomicznie, gdy gramoli się do swojej gigantycznej wanny i filuternie wystawia z niej nóżkę, jakby sama chciała się upewnić, że ma czysto pod pazurkami. Po chwili niedźwiedzica wychodzi z balii i idzie do drugiej, gdzie już czeka na nią ulubiona zabawka - piłka.

facebook.com/oregonzoo

Wodne zabawy Takody nagrali pracownicy Zoo i zamieścili film na Facebooku. Okazało się strzałem w dziesiątkę. Profil ogrodu zoologicznego zalały komentarze od zachwyconych internautów.

- Ale ubaw, słodki mały miś tapla się w wannie i bawi piłką - rozczula się jedna z internautek w komentarzu pod fejsbukowym postem.

Słoniowe spa zachwyca internautów

Pracownicy oregońskiego zoo stwierdzili, że niedźwiedzica nie jest jedynym zwierzakiem, który ma nietypowe metody chłodzenia się. Zamieścili na Facebooku kolejne filmy, ukazujące inne zwierzęta.

Furorę robi nagranie ukazujące słonicę Samudrę, taplającą się radośnie w błocie. Słonica chlapie błotem na siebie i innych, nawet kopie je w stronę kamery, jakby chciała zachęcić wszystkich wokół do zabawy.


Wielkie zwierzę w pewnym momencie kładzie się w błocie i wyciąga rozkosznie nogi, zażywając słoniowego spa. Wygląda trochę jak pies, który chce, by podrapać go po brzuchu.

Pracownicy oregońskiego zoo poinformowali internautów, że słonie używają błota w kilku celach, zarówno do ochłody, jak i pielęgnacji skóry, zwalczania pasożytów i ochrony przed słońcem.

facebook.com/oregonzoo

Na Facebooku oregońskiego zoo można też zobaczyć wydrę, która dla odmiany wyleguje się... w kruszonym lodzie. Sądząc z wyrazu jej pyszczka, bardzo jej się to podoba.

Futro wydry jest niezwykle grube i nieprzemakalne, zapewnia zwierzęciu doskonałą ochronę przed wilgocią i zimnem. Dlatego nawet kruszony lód nie jest straszny zabawnej wydrze, a wręcz przeciwnie - w czasie upałów przynosi zwierzątku dużą ulgę od gorąca.

Źródło: facebook.com/oregonzoo

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >