Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-08T132726.538

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Krzywdził zwierzęta, zaatakował policjantów. Ta historia wstrząsnęła całym miastem

8 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Początkowo mieszkańcy bloku przy ul. 11 Listopada w Kalwarii Zebrzydowskiej nie bardzo wiedzieli, na co patrzyli. Za to zapach zdawał się potwierdzać ich najgorsze obawy. Na balkonie jednego z mieszkań mężczyzna wywiesił martwe zwierzęta.

Nie wiadomo, skąd mężczyzna miał ciała kuny, jeża i ptaka. Całkiem prawdopodobne, że sam "upolował" biedne stworzenia gdzieś w okolicy. To, co zrobił z nimi potem, jest jeszcze straszniejsze.

BeFunky-collage (2)

Trwa katastrofa ekologiczna w woj. wielkopolskim. Sytuacja jest poważna, giną tysiące ryb

CZYTAJ DALEJ

Ponure trofea na balkonie

46-letni mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej nie pozwolił zwierzętom spoczywać w spokoju, lecz przywiązał je do balustrady swojego balkonu.

Sąsiedzi byli wstrząśnięci. Widok martwych zwierząt szokował dzieci, a w upalnym słońcu ciała kuny, jeża i ptaka zaczęły się szybko psuć, wydzielając porażającą woń. Na chodnik poniżej kapała krew.

Sąsiedzi do tego stopnia bali się mężczyzny i tego, co zrobił, że szybko wezwali policję i poradzili funkcjonariuszom, by aresztowali sprawcę z zaskoczenia, gdy wyjdzie z bloku.

Stawiał opór przy zatrzymaniu

Faktycznie, po pewnym czasie mężczyzna wyszedł, najprawdopodobniej po to, by zakopać zwierzęta. Miał przy sobie saperkę, pałkę teleskopową, a także gaz pieprzowy, którego próbował użyć przeciw policjantom.

46-latek został ostatecznie aresztowany. Funkcjonariusze musieli użyć na nim paralizatora. Jak się okazało, jest chory psychicznie i już wcześniej bywał aresztowany i leczony w związku z różnymi incydentami.

Stwierdzono schizofrenię

Wygląd balkonu w mieszkaniu aresztowanego mężczyzny jasno wskazuje, że lokator ma problemy psychiczne. Za szybą mieszkania wiszą kartki z wypisanym wielkimi literami hasłem TU MORDUJĄ GRZEGORZA, rozpięta jest też polska flaga z ręcznie dorysowanym godłem.

Biegli stwierdzili u mężczyzny schizofrenię. Został przekazany do krakowskiego szpitala im. Józefa Babińskiego, gdzie będzie poddany leczeniu.

Źródło: Wadowice24

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Zwą go polskim dr Dolittle. Ostrowski policjant przyciąga zwierzęta jak magnes

Czytaj więcej >

Aktualności

Pandemia odbija się na budżecie legendarnej stadniny koni? Są milionowe straty

Czytaj więcej >

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >