Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-08T143357.398

Photo by Anna Ogiienko / LOGAN WEAVER on Unsplash

Mieszkańcy Manchesteru wciąż nie mogą w to uwierzyć: grupa dzieci zamęczyła kota

8 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Do porażających zdarzeń doszło w angielskim mieście Manchester. Oprawcy pozbawili życia kota w wyjątkowo brutalny sposób. Opinia publiczna jest w szoku - sprawcami zbrodni są dzieci w wieku szkolnym.

Katy Hallows wróciła do domu i zaczęła rozglądać się za swoim 11-letnim kotem, Oscarem, który zawsze wychodził jej na spotkanie. Tym razem nie było go nigdzie widać. Kobieta poczuła niepokój, niebawem spokojny wieczór miał się zmienić w koszmar.

BeFunky-collage - 2021-07-08T132726.538

Krzywdził zwierzęta, zaatakował policjantów. Ta historia wstrząsnęła całym miastem

CZYTAJ DALEJ

Oscar ledwo stał na nogach

Katy szybko przemierzyła trawnik i w końcu wypatrzyła Oscara. Zwierzę wyglądało fatalnie. Kot ledwo stał na nogach, był skołowany, widocznie poturbowany.

Katy natychmiast zapakowała pupila do transportera, wskoczyła do samochodu i pognała do kliniki weterynaryjnej. Po pewnym czasie zadzwonił jej mąż. Roztrzęsionym głosem opowiedział jej, że jakieś dzieciaki probowały pobić ich drugiego zwierzaka - kotkę. Na szczęście uciekły, gdy tylko mężczyzna wszedł im w drogę.

Dzieci zabiły kota

Katy nie mogła uwierzyć własnym uszom. Wszystko wskazywało na to, że Oscar został poturbowany przez uczniów którejś z pobliskich szkół. Mężczyzna wyraźnie widział, że dzieciaki atakujące kotkę miały na sobie mundurki szkolne.

Badanie Oscara w klinice weterynaryjnej wstrząsnęło Katy do głębi - i całym Manchesterem po tym, jak sprawa stała się głośna w brytyjskich mediach. Okazało się, że kot został wiele razy bardzo mocno uderzony twardym narzędziem. Na grzbiecie miał pręgę w kształcie podkowy od potężnego ciosu. Uderzenie rozerwało mu powłoki brzuszne, tak że jelita obsunęły się i dla Oscara nie było ratunku.


Rodzina przeżywa stratę

Po 11 latach spokojnego życia u boku Katty i jej męża, rudy kocurek Oscar musiał zostać uśpiony.

- Nazywaliśmy go rudym ninją, bo lubił się skradać - mówi zapłakana Katy w wywiadzie dla portalu Manchester Evening News. - Oscar nigdy nikogo nie krzywdził, od obcych ludzi uciekał od razu. Mój synek przepadał za nim. Strasznie przeżył jego nagłe odejście.

Z opisu, jaki dostarczył policji mąż Katy, wynika, że koty młodego małżeństwa zostały zaatakowane przez grupkę dzieci, z których co najmniej jedno atakowało zwierzęta za pomocą metalowego pręta.

Policja jest na tropie

Policja zajmuje się sprawą dzieciaków, bijących na śmierć koty w Manchesterze. Wszystko wskazuje na to, że biorą na celownik przypadkowe ofiary. Policja już tylko od początku lipca odnotowała kilka przypadków pobitych kotów z terenu całej aglomeracji Manchesteru.

Katy ma nadzieję, że sprawcy okażą odwagę cywilną:

- Chciałabym, żeby te dzieciaki lub ich rodzice przyznali się do tego, co zrobili. Nie obwiniam rodziców, nie chcę zwrotu kosztów leczenie Oscara. Ale chciałabym, żeby sprawcy wykazali odwagę cywilną i zrozumieli, jak wielką krzywdę zrobili mojej rodzinie.

Źródło: Manchester Evening News

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Przeprowadzono badanie nad zachowaniem domowych pupili. Wyniki budzą kontrowersje

Czytaj więcej >

Koty

USA: ogień strawił dom, zwierzęta nie miały gdzie uciec. Pożar zebrał tragiczne żniwo

Czytaj więcej >
kot speszony

Koty

Właścicielka niegrzecznego kota stała się sławna po tym, jak znalazła zaskakujące rozwiązanie problemu

Czytaj więcej >

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >