Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Złowił ponad 300-kilogramową rybę! Nie do wiary, ile na niej zarobił, to prawdziwy rekord
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.08.2023 09:04

Złowił ponad 300-kilogramową rybę! Nie do wiary, ile na niej zarobił, to prawdziwy rekord

Mężczyzna złowił gigantyczną rybę
Mężczyzna złowił gigantyczną rybę, źródło: instagram/white_marlin_open

Zawody wędkarskie cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Jakiś czas temu w Odrze, podczas przygotowań do jednych z nich, udało się wyłowić prawdziwe monstrum. Jednakże w porównaniu z tym okazem, którego zdjęcia opublikowano w sieci kilka dni temu, może wydawać się niewielka. Dodatkowo wędkarz dorobił się na tym gigancie niemałej sumy!

Wyłowili prawdziwego olbrzyma

Dla miłośników wędkowania nie ma nic lepszego, jak rywalizacja z innymi doświadczonymi zawodnikami podczas zawodów. Radość i satysfakcję, jaką daje współzawodnictwo, zrozumieją tylko osoby, które choć raz tego doświadczyły. Nie można zapomnieć również o słodkim smaku zwycięstwa.

Podczas tych zawodów zwycięzca mógł być tylko jeden, a swoim połowem udowodnił, że nie ma sobie równych. Trzeba przyznać, że ryba, którą wyciągnął z wody, naprawdę robiła ogromne wrażenie. Mocno zdziwić się można również nie tylko, dowiadując się, ile ważyła, ale także jak wysoka była nagroda za wygraną.

Żar leje się z nieba, ale dla dorożkarzy to nie wymówka. Jest decyzja ws. koni na Rynku w Krakowie

Rekordowa waga ryby i rekordowa nagroda za jej złowienie

Marlin niebieski, którego udało się złapać wędkarzowi podczas konkursu organizowanego w Maryland w Stanach Zjednoczonych, ważył niemal 300 kg! Długość jego ciała wynosiła natomiast około 3 metry. Złowił go John Ols. To coroczny turniej White Merlin Open, którego pierwsza edycja odbyła się już prawie 50 lat temu.

Jednakże oprócz wagi ogromnej ryby, która zagwarantowała mężczyźnie zwycięstwo, warto zwrócić uwagę na imponującą nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca. Mianowicie Ols wygrał aż 6,2 mln dolarów! 

Pod zdjęciami udostępnionymi w social mediach internauci nie kryją podziwu zarówno dla marlina niebieskiego, jak i mężczyzny, któremu udało się go schwytać. Gratulacje płyną do niego z całego świata.

Wyjątkowy gość na konkursie wędkarskim

Co ciekawe, w tegorocznym konkursie White Marlin Open wzięli udział nie tylko profesjonalnie wędkarze, ale również inni miłośnicy tej dyscypliny. Okazuje się, że jednym z nich był Michael Jordan. Światowej sławy koszykarz także postanowił spróbować swoich sił, niestety nie poszło mu tak dobrze, jak nowemu rekordziście w kwestii zarobku.

źródło: sport.pl