Swiatzwierzat.pl
Policja

policja.gov.pl

Zleciła zabójstwo własnego psa. Życie czworonożnego przyjaciela wyceniła na 20 zł

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

To miała być zbrodnia doskonała. 52-latka nie chciała dłużej zajmować się swoim psem, dlatego postanowiła rozwiązać problem niechcianego czworonoga raz na zawsze, bez zbędnych formalności. Kobieta zleciła jego zabójstwo. Za wykonanie zlecenia właścicielka

W środę, 31 marca br. oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim Karol Kościuk przekazał informacje w sprawie zabójstwa zwierzęcia. W ubiegłą niedzielę kobieta spacerująca w lesie na terenie gminy Przywidz (woj. pomorskie) dostrzegła martwego psa powieszonego na drzewie.

Morderstwo na zlecenie

Z treści wydanego komunikatu wynika, iż po wpłynięciu zgłoszenia pomorska Policja od razu rozpoczęła pracę nad sprawą. W pierwszej kolejności przeprowadzono wywiad środowiskowy z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa.

W miejscu, gdzie znaleziony został martwy pies, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia. Udało im się ustalić tożsamość sprawcy przestępstwa oraz osoby, do której należało powieszone na drzewie zwierzę.

Interwencję w tej sprawie podjęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kolbudach, którzy zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za powieszenie psa w Przywidzu - 59-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę. Policjanci w trakcie dochodzenia ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

20 zł za zabicie psa

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 59-latkowi zarzutu zabicia zwierzęcia, a kobiecie podżegania do przestępstwa. Zabójstwo pupila miało być rozwiązaniem problemów osobistych i finansowych 52-latki.

- Kilkuletni pies chorował, a jego właścicielka nie posiadała pieniędzy na podjęcie leczenia zwierzęcia. W związku z tym zdecydowała się tego psa po prostu zabić. Zleciła to swojemu znajomemu, któremu w zamian, już po całym fakcie, dała 20 złotych - mówił prokurator Dunst.

Prokurator wobec kobiety i 59-latka zastosował dozór policyjny, na mężczyznę natomiast nałożono również zakaz posiadania zwierząt. W świetle obowiązujących przepisów za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >