Swiatzwierzat.pl
Policja

policja.gov.pl

Zleciła zabójstwo własnego psa. Życie czworonożnego przyjaciela wyceniła na 20 zł

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

To miała być zbrodnia doskonała. 52-latka nie chciała dłużej zajmować się swoim psem, dlatego postanowiła rozwiązać problem niechcianego czworonoga raz na zawsze, bez zbędnych formalności. Kobieta zleciła jego zabójstwo. Za wykonanie zlecenia właścicielka

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim Karol Kościuk przekazał informacje w sprawie zabójstwa zwierzęcia.Kobieta spacerująca w lesie na terenie gminy Przywidz (woj. pomorskie) dostrzegła martwego psa powieszonego na drzewie.

Morderstwo na zlecenie

Z treści wydanego komunikatu wynika, iż po wpłynięciu zgłoszenia pomorska Policja od razu rozpoczęła pracę nad sprawą. W pierwszej kolejności przeprowadzono wywiad środowiskowy z mieszkańcami oraz osobami, które mogły mieć wiedzę na temat tego przestępstwa.

W miejscu, gdzie znaleziony został martwy pies, policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz ciało zwierzęcia. Udało im się ustalić tożsamość sprawcy przestępstwa oraz osoby, do której należało powieszone na drzewie zwierzę.

Interwencję w tej sprawie podjęli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kolbudach, którzy zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za powieszenie psa w Przywidzu - 59-letniego mężczyznę i 52-letnią kobietę. Policjanci w trakcie dochodzenia ustalili, że właścicielka zwierzęcia zapłaciła mężczyźnie i nakłoniła go do zabicia jej psa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

20 zł za zabicie psa

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 59-latkowi zarzutu zabicia zwierzęcia, a kobiecie podżegania do przestępstwa. Zabójstwo pupila miało być rozwiązaniem problemów osobistych i finansowych 52-latki.

- Kilkuletni pies chorował, a jego właścicielka nie posiadała pieniędzy na podjęcie leczenia zwierzęcia. W związku z tym zdecydowała się tego psa po prostu zabić. Zleciła to swojemu znajomemu, któremu w zamian, już po całym fakcie, dała 20 złotych - mówił prokurator Dunst.

Prokurator wobec kobiety i 59-latka zastosował dozór policyjny, na mężczyznę natomiast nałożono również zakaz posiadania zwierząt. W świetle obowiązujących przepisów za zabicie zwierzęcia w sposób sprzeczny z ustawą o ochronie zwierząt podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat.

  • Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

  • USA. Kolejny incydent z udziałem psa Joe Bidena. Znów zaatakował człowieka w Białym Domu

  • W "Milionerach" padło podchwytliwe pytanie. Prawdziwi miłośnicy kotów na pewno znali odpowiedź

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >