Swiatzwierzat.pl
Wieś pod Toruniem

facebook/Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt

Makabryczne sceny na polskiej wsi. Na posesji pod Toruniem znaleziono martwe i chore zwierzęta

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Nowe fakty dotyczące sprawy dziesiątek chorych i martwych zwierząt znalezionych w gospodarstwie pod Toruniem wyszły na światło dzienne. Na posesji należącej do 76-letniej pani Zofii odnaleziono wychudzone, głodne i skrajnie zaniedbane zwierzęta. Starsza kobieta nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki.

Niewyobrażalny dramat rozgrywał się w miejscowości Czarne Błoto (powiat toruński). W listopadzie minionego roku członkowie Toruńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odnaleźli na posesji bliżej nieokreśloną liczbę psów, w każdym możliwym typie i wielkości oraz trzy koty i krowę. Ich fatalny stan zdrowia wzbudził w aktywistach wielkie obawy.

Druzgocący obraz polskiej wsi

- Psy biegają samopas po wsi i okolicznych lasach. Ich kontakt z człowiekiem jest minimalny, żeby nie powiedzieć, że żaden - relacjonują we wpisie na Facebooku. - Zwierzęta są zdziczałe, żywią się odpadkami, polują, ograbiają z resztek okoliczną fermę kurcząt. Tym samym stanowią spore zagrożenie dla mieszkańców.

Populacja bezdomnych zwierząt przebywających na nieogrodzonej działce stale się powiększa. Psy nie są ani sterylizowane, ani szczepione, dlatego można je zaliczyć do grupy potencjalnych nosicieli groźnych chorób.

Wskutek nieleczonych infekcji i dolegliwości i chorób zakaźnych część nowo narodzonych szczeniąt nie przeżyła. Ich ciała znaleziono na podwórku.

Niecodzienny gość

Zagadkowy "stwór" wpadł do szkolnej piwnicy. Jest słodkim, ale uciążliwym szkodnikiem

CZYTAJ DALEJ

Sprawa ciągnie się latami

Członkowie Toruńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami tłumaczą, że problem narastał latami. Pierwsze interwencje miały miejsce bowiem już w 2014 roku. Po wielu próbach rozwiązania coraz bardziej dramatycznej sytuacji, zdecydowali się w końcu na radykalne kroki prawne.

W sprawę została zaangażowana gmina, której zadaniem było zabezpieczenie bezdomnych zwierząt. Jan Surdyka, wójt gminy Zławieś Wielka odniósł się do skandalicznego przypadku zaniedbania zwierząt domowych i gospodarskich, tłumacząc, że 76-letnia Zofia odrzuca propozycje udzielenia wsparcia zwierzętom.

- Wkraczaliśmy tam z policją i innymi służbami wiele razy. Ta kobieta jest niereformowalna, odmawia każdej pomocy, daliśmy jej meble, zrobiliśmy boksy dla psów i krów, proponowaliśmy badania lekarskie. Wszystko na nic. Sąsiedzi cały czas się skarzą - czytamy na stronie "DDToruń".

Niecodzienny gość

Zagadkowy "stwór" wpadł do szkolnej piwnicy. Jest słodkim, ale uciążliwym szkodnikiem

CZYTAJ DALEJ

Sprawą zajęła się prokuratura

Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum Zachód po doniesieniu o możliwości popełnienia przestępstwa rozpoczęła śledztwo, w wyniku którego 76-letnia kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Do tej pory nie była karana. Nie przyznaje się do winy.

- Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest bardzo trudna i nie rozwiąże się natychmiast, dołożymy jednak wszelkich starać, żeby jak najszybciej ją zakończyć i skrócić cierpienie zwierząt. - napisali inspektorzy. - Nie będziemy opisywać co zastaliśmy podczas kontroli i próby zabezpieczenia zwierząt – niech przemówi za nas dokumentacja fotograficzna sporządzona na miejscu - czytamy na Facebooku.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >

Pozostałe

Hiszpańskie władze ograniczają żeglugę łodzi. Winne są agresywne zwierzęta

Czytaj więcej >

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >