Swiatzwierzat.pl
pies ukraina

twitter/ Nate Mook

Zdjęcie z Ukrainy obiegło świat. W kolejce po jedzenie cierpliwie czekały bezpańskie psy

23 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Wojna w Ukrainie przynosi ogrom strat. Jej skutki odczuwają nie tylko ludzie, ale także zwierzęta, które zamieszkują tamte tereny. W sieci ukazało się zdjęcie z obwodu donieckiego, na których znajdują się bezpańskie psy. Zwierzęta ustawiły się w kolejce po jedzenie i cierpliwie czekały na swoją kolej.

Wojna w Ukrainie to niezwykle trudny czas, a jej skutki uwiecznione na fotografiach i filmach nierzadko wyciskają łzy z oczu. Ten niebezpieczny okres przysparza również cierpienie zwierzętom, które tak, jak ludzie tracą dach nad głową. Wiele z nich cierpi na skutek głodu, pragnienia oraz poniesionych obrażeń. Pomimo prób zapewnienia im wszelkich najpotrzebniejszych produktów oraz opieki zdrowotnej, nie wszystkie dostają szansę, by wyrwać się z tej brutalnej rzeczywistości.

Zdjęcie bezpańskich psów z Ukrainy obiegło świat

Zwierzęta w skutek działań wojennych w Ukrainie niejednokrotnie zostały porzucone w miastach i wsiach bez opieki. Zdarza się, że jest zbyt mało czasu na ewakuację ludzi, a co za tym idzie, także czworonogów. W takich chwilach zwierzęta mogą liczyć na wolontariuszy oraz przedstawicieli organizacji pomocowych, którzy ruszają im na ratunek.

Bezpańskie zwierzęta z obwodu donieckiego mogły liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy zapewnili im dostęp do jedzenia i wody. Do miejscowości Kramatorsk przybyli aktywiści z World Central Kitchen, czyli pozarządowej organizacji non-profit zajmującej się dostarczaniem posiłków osobom poszkodowanym w wyniku wojen i klęsk żywiołowych.

Członkowie grupy postanowili rozszerzyć swoje działania o potrzebujące zwierzęta, w wyniku czego ustawili na jednej ze zbombardowanych ulic "stację żywienia bezdomnych zwierząt". To proste rozwiązanie umożliwiło porzuconym psom i kotom zaspokojenie głodu.

Wkrótce potem wolontariusze sfotografowali niecodzienną sytuację w pobliżu dyspensera. Sposób, w jaki zachowały się bezdomne psy, zszokował działających tam aktywistów i na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

rys

Takiego zwierzęcia jeszcze nie było. Nagrano niespotykanego jak dotąd czarnego rysia

CZYTAJ DALEJ

Psy ustawiły się w kolejce po jedzenie

Widok, który ukazał się wolontariuszom przeszedł najśmielsze oczekiwania. Psy ustawiły się w kolejkę i spokojnie czekały na swoją rację żywieniową. Zwierzęta ustawione jedno za drugim zostały sfotografowane, a następnie zdjęcie obiegło cały świat.

- Dziś rano ukraińskie psy czekały w kolejce po jedzenie - relacjonował wolontariusz, który widział to niezwykłe zjawisko na własne oczy. - Nigdy czegoś takiego nie widziałem - dodał.

Warto wspomnieć, że wiele fundacji prowadzi zbiórki pieniędzy przeznaczone na pomoc dla bezpańskich zwierząt w Ukrainie. Listę można znaleźć m.in. pod TYM linkiem. Szacunek należy się także wolontariuszom, którzy narażają własne życie, aby pomóc potrzebującym czworonogom.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: twitter/ Nate Mook

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >