Swiatzwierzat.pl
weterynarz

youtube/ WXYZ-TV Detroit | Channel 7

Weterynarz myślał, że nikt go nie widzi. Na filmie widać, jak traktuje zwierzęta

22 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W sieci pojawiło się nagranie, które było dowodem w sprawie weterynarza oskarżonego o okrucieństwo wobec zwierząt. Mężczyzna najprawdopodobniej myślał, że nikt go nie widzi, a na filmie dokładnie widać, w jaki sposób obchodzi się ze swoim psem. Nie ma się co dziwić, że ten incydent oburzył wielu internautów.

Mimo wspólnych działań organizacji prozwierzęcych oraz akcji piętnujących akty okrucieństwa wobec zwierząt, służby niemal codziennie dostają zgłoszenia o nowych przypadkach znęcania się nad psami, kotami i innymi stworzeniami. Właściciele pastwią się nad swoimi pupilami często dla zabawy czy żartu czy siłą egzekwują swoją pozycję w domowej hierarchii. Okrutnym przykładem takiego postępowania jest sprawa weterynarza z Michigan, którego zachowanie nie ma nic wspólnego z niesieniem pomocy zwierzętom.

Mężczyzna znęcał się nad własnymi zwierzętami

Amerykańskie media donoszą o sprawia, która miała miejsce w Michigan. W ostatnich dniach odbyła się rozprawa przeciwko Dr. Wayne'owi Gilchrist, weterynarzowi i właściciel kliniki Animal Care Clinic w hrabstwie Macomb, któremu postawiono zarzuty znęcania się zwierzętami.

Sprawa szokuje nie tylko dlatego, iż oskarżony powinien szczególnie dbać o dobro i zdrowie swoich pacjentów, ale również ze względu na jego wyjątkowo brutalne zachowanie. Nie ma się co dziwić, że o jego postępowaniu zrobiło się tak głośno, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza granica kraju.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

Do zdarzenia miało dojść 9 października 2022 roku, natomiast już trzy dni później sprawą zajęli się obrońcy praw zwierząt i odpowiednie służby porządkowe. Zachowanie weterynarza, który poza godzinami pracy znęcał się nad swoim 5-letnim owczarkiem niemieckim, zostało prawdopodobnie nagrane przez dziecko - jedynego świadka całego zajścia.

Na udostępnionym w sieci filmie można zauważyć, jak mężczyzna poddusza psa w typie owczarka niemieckiego. Chwyta zwierzę za obrożę i głowę, po czym uderza nim o podłogę. Wyraźnie wystraszony i cierpiący pies wyje i skomle.

1
TDJnD3ZiNL3fjC2QH5MFza-1200-80.jpg
kot

Właściciel pokazał, jak przebiegł pierwszy dzień z kotem. Zanotowano pierwsze straty

CZYTAJ DALEJ

Weterynarz poniesie karę za okrucieństwo wobec zwierząt

Dzięki materiałowi opublikowanemu w sieci, jeden z internautów rozpoznał oprawcę psa i ustalił, że jest nim mężczyzna, który prowadzi praktykę weterynaryjną. W jego domu znajdował się nie tylko 5-letni owczarek niemiecki, ale także dwa inne psy. Na szczęście wszystkie z nich zostały zabezpieczone po interwencji organizacji chroniącej prawa zwierząt.

2

52-letni weterynarz stanął przed sądem i czeka na wyrok. Zebrane dowody, zarówno w postaci materiałów wideo, jak i te zabezpieczone na miejscu, posłużą do orzeczenia o winie mężczyzny. Na swoją obronę właściciel psów zeznał, że ukarał zwierzę po bójce z innym czworonogiem, w trakcie której ucierpiało szczenię oraz dziecko znajdujące się w domu. Zapewnia, że jego czyny były intencjonalnie karą i nigdy nie skrzywdziłby swojego pupila.

- Traktujemy te zarzuty bardzo poważnie i nie akceptujemy złego traktowania zwierząt w żadnej formie - czytamy zapewnienia prokuratora hrabstwa Macomb Petera Lucido za pośrednictwem serwisu "Pet's Radar".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: petsradar.com; youtube/WXYZ-TV Detroit | Channel 7

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Jakie są najpopularniejsze imiona dla psów w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów z tendencją do tycia. Z łatwością mogą stać się grube

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego psy lubią drapanie po brzuchu? Zdradzamy powody

Czytaj więcej >

Psy

Rasy psów, które najczęściej gryzą dzieci. Najnowsze badania

Czytaj więcej >

Psy

Jak oduczyć psa niszczenia mebli? Garść prostych porad

Czytaj więcej >

Psy

Najczęstsze choroby u psów rasy chihuahua. Poradnik dla opiekuna

Czytaj więcej >