Swiatzwierzat.pl
Sarna

Straż Miejska Radom

Zdezorientowana sarna uwięziona w środku miasta. Służby ruszyły jej na pomoc

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Sarny coraz częściej zaglądają na ludzkie podwórka i wędrują w okolice miasta. Tym razem dzikie zwierzę zostało zaobserwowane w samym centrum Radomia. Jak wynikało ze zgłoszenia, wyraźnie zdezorientowana sarna biegała w panice nieopodal ulicy. Służby zdecydowały się ją uśpić.

Dyżurny Straży Miejskiej w Radomiu otrzymał w minioną środę zgłoszenie dotyczące dzikiego zwierzęcia. Zgłaszający twierdził, że po terenie X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego przy ulicy Prażmowskiego biega mocno przestraszona sarna.

Sarna zgubiła się w środku miasta

Na miejsce zadysponowano oddział Eko Patrolu. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie i zadecydowali o podjęciu akcji odłowienia zwierzęcia.

Z uwagi na duże zagrożenie dla zdrowia i życia zwierzęcia oraz brak możliwości bezpiecznego odłowienia służby musiały posunąć się do ostateczności. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który przy użyciu strzelby Palmera miał uśpić sarnę.

Wystarczył jeden celny strzał, by zastrzyk z substancją usypiającą trafił zwierzę. Sarenka straciła przytomność i została przewieziona do jej środowiska naturalnego.

Jak podaje Straż Miejska w Radomiu, parzystokopytnego ssaka wypuszczono w okolicach Lasu Kapturskiego. Wciąż jednak nie wiadomo, jak dotarł do centrum miasta.

Pies

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

CZYTAJ DALEJ

Apel: nie bądź obojętny

Po odłowieniu strażnicy z Eko Patrolu odwieźli sarnę z powrotem do lasu. Po przeprowadzonej akcji zwrócili się z apelem.

Wystosowany komunikat dotyczy reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu ludzi i dzikich zwierząt. Strażnicy proszą, by zgłaszać każdy przypadek, gdy widzimy mieszkańców lasu na terenie miasta.

- W przypadku zauważenia dzikiego zwierzęcia na terenie miasta należy niezwłocznie poinformować dyżurnego Straży Miejskiej, który zadysponuje niezbędne służby potrzebne do wyeliminowania zagrożenia i przekazania zwierzęcia środowisku naturalnemu - informują w komunikacie.

Zobacz zdjęcie:

Sarna

Sarna

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >