Swiatzwierzat.pl
Policja

policja.gov.pl

Wrocław: Tragiczny finał poszukiwań zaginionej 75-latki. Policjanci odnaleźli ciało, pomógł pies tropiący

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Udostępnij:

Nie żyje 75-letnia Jadwiga Gardecka. Seniorka mieszkająca w Siechnicach pod Wrocławiem zaginęła przed dwoma tygodniami. Wyszła z domu w nocy z 7 na 8 lutego w samej piżamie i kapciach i ślad po niej zaginął. Szukało jej kilkudziesięciu funkcjonariuszy w a

Działania policyjne w celu odnalezienia zaginionej seniorki spod Wrocławia właśnie się zakończyły. Mimo trwającej prawie dwa tygodnie akcji poszukiwawczej, w której uczestniczyło 30 funkcjonariuszy i psy tropiące, finał okazał się być jednak tragiczny. 

Nie żyje zaginiona Jadwiga Gardecka

W środę, 17 lutego po południu odnaleziono zwłoki 75-latki. Wrocławska policja informuje, że ciało kobiety przewieziono do Zakładu Medycy Sądowej. Wyjaśnianiem okoliczności jej zaginięcia i śmierci zajęła się prokuratura.

- Finał był tragiczny. Wczoraj odnaleźliśmy ciało kobiety. Trwają ustalenia, jak doszło do zgonu - mówi Dariusz Rajski z wrocławskiej policji w rozmowie z Radio Wrocław.

Dla przypomnienia Jadwiga Gardecka, starsza mieszkanka jednego z bloków przy ulicy Energetycznej w Siechnicach koło Wrocławia, zaginęła w nocy z 7 na 8 lutego. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta wyszła z domu jedynie w piżamie oraz różowych kapciach i od tego czasu nikt jej nie widział.

O zaginięciu kobiety policję powiadomiła najbliższa rodzina. Wkrótce po wpłynięciu zgłoszenia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego i Prewencji rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali m.in. szpitale, dworce i przystanki. 

Policjanci przeczesywali teren w poszukiwaniu seniorki

Po tygodniu nieowocnych działań rejon poszukiwań został rozszerzony. W akcji poszukiwawczej brało już wtedy udział kilkudziesięciu policjantów, a także ratownicy WOPR, którzy przeszukiwali tereny zielone i wodne w promieniu kilku kilometrów od Siechnic. Wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt, m.in. GPS-y i sanie lodowe.

Profesjonalizmem i ogromnym zaangażowaniem wykazał się też pies policyjny, które nawet przy minusowych temperaturach dzielnie szukał tropu zaginionej seniorki. 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >