Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zostawili suczkę pod zamkniętym sklepem i poszli. Zwierzę trzęsło się z zimna i strachu
Oktawian Góral
Oktawian Góral 24.03.2022 19:05

Zostawili suczkę pod zamkniętym sklepem i poszli. Zwierzę trzęsło się z zimna i strachu

Zostawiona suczka
Facebook.com/Straż Miejska Łódź

O pozostawionej bez opieki suczce poinformowała na swoim Facebooku łódzka Straż Miejska. Do zdarzenia doszło w samym centrum miasta. Właściciele w amoku zakupów najwyraźniej zapomnieli o swoim piesku. A może porzucenie zwierzęcia to celowe działanie?

Łódź: zostawili psa pod sklepem

Animal Partol łódzkiej Straży Miejskiej donosi, że odnaleziono pozostawioną bez opieki suczkę pod jednym z łódzkich marketów. Zgłoszenie do Animal Patrolu wpłynęło około 23:00. Suczka w momencie podjęcia przez strażników akcji była porządnie wymarznięta.

Zwierzę odnaleziono pod marketem Biedronka. Pozostawiony piesek przywiązany był do metalowego okucia wiaty na sklepowe wózki. Jak widzimy na fotografii zamieszczonej na profilu łódzkich strażników, suczka miała założony kaganiec oraz smycz z breloczkiem. 

Suczka trafiła do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi przy ulicy Marmurowej. Strażnicy zastanawiają się, czy o opiekunowie, którzy pozostawili pieska pod sklepem, najzwyczajniej o stworzeniu zapomnieli.

Właściciele zapomnieli o suczce?

Po publikacji wpisu o zapomnianym zwierzęciu w komentarzach na Facebooku zawrzało.

- Matko święta nigdy nie zrozumiem ludzi którzy coś takiego robią. Ja jestem w ciąży i wolę kilka razy rundkę góra dół po schodach zrobić i wyjść najpierw na spacer z psem a później na zakupy. A ostatnio pod piekarnia - 5 na dworzu yorka jeszcze bez ubranka trzęsącego się to aż miałam go ochotę zabrać - pisze jedna z internautek.

Inna osoba wskazuje, że pozostawienie suczki mogło być celowe:

- Sorki, ale ja tego nie ogarniam. Czyli ta „odpowiedzialna” osoba poszła do domu i nie zauważyła ze w domu nie ma psa? Jak dla mnie celowe pozbycie się psa, inaczej tego nie da się nazwać. Trzymam kciuki za sunie - czytamy w komentarzu.

Strażnicy przypominają, że w każdym momencie, gdy widzimy zwierzę pozostawione bez opieki, naszą powinnością jest skontaktowanie się ze Strażą Miejską, która przyjmie zgłoszenie i podejmie interwencję.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi: Pies
Polecane