Swiatzwierzat.pl
Szczeniaczek

facebook/Stray Rescue of St. Louis

Zabłąkany szczeniak pojawia się na ganku przed domem. W jego oczach widnieje nadzieja i prośba

25 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Nie każdy zabłąkany szczeniak trafia bezpośrednio na próg swoich wybawicieli. 4-miesięczny piesek o imieniu Brady miał jednak tyle szczęścia, by znaleźć się pod właściwym adresem. Zwierzak usiadł na ganku przed domem i cierpliwie czekał, aż ktoś go znajdzie.

Pewna rodzina z miejscowości St. Louis w stanie Missouri zauważyła szczeniaczka, który leżał skulony na ganku przed ich domem. Bez wahania postanowili mu pomóc, lecz ku ich zdziwieniu, piesek nie wydawał się nieśmiały ani przestraszony. Jak się okazało, wykonywał ważną misję, której celem było znalezienie nowego domu.

Szczeniaczek ruszył na poszukiwania nowych właścicieli

Telefon w sprawie bezpańskiego czworonoga otrzymali pracownicy schroniska Stray Rescue of St. Louis. Znalazcy sympatycznego pieska nie mogli go zatrzymać, dlatego poprosili o przejęcie opieki nad maluchem i znalezienie mu odpowiedzialnych opiekunów.

scale (66)

- Są miłośnikami zwierząt i nie chcieli go porzucić, więc zadzwonili do nas - powiedziała Donna Lochmann, ratowniczka zwierząt.

Po przybyciu na miejsce Lockmann zauważyła, że w pobliżu nie kręci się matka szczenięcia czy jego rodzeństwo, dlatego z czystym sumieniem mogła zabrać go do swojego samochodu i przewieźć z powrotem do schroniska. Od pierwszych chwil z Bradym, bo takie imię otrzymał młody samiec, wiedziała, że z łatwością potrafi zaskarbić sobie sympatię każdego napotkanego człowieka.

rekin

Wędkarz wyłowił tajemniczą rybę o szalonym wyglądzie. Świat nie wiedział o jej istnieniu

CZYTAJ DALEJ

W schronisku Brady przeszedł pełne badanie weterynaryjne i momentalnie zaprzyjaźnić się z całym personelem kliniki. Szczeniak, który w momencie przyjęcia ważył około 8 kilogramów, nie miał nic przeciwko temu, by nieznajomi brali go na ręce, pobierali krew, mierzyli temperaturę czy przeprowadzali oględziny jego ciała. Zachowywał się tak, jak na wzorowego pacjenta przystało!

Z twardego bruku na wygodną kanapę

Po serii szczepień Brady zakwalifikował się do opieki tymczasowej. Za sprawą swojego charyzmatycznego usposobienia proces przebiegł znacznie szybciej, niż oczekiwano. Brady bardzo szybko znalazł dom zastępczy, gdzie otrzymuje od rodziny miłość na wyłączność, na którą tak bardzo zasługiwał. 

Zgodnie z relacją jego tymczasowego opiekuna, szczenię nie przytula się i nie bawi zabawkami, ale zwykle próbuje powitać wszystkich, których mija na swoich spacerach. Pracownicy schroniska mają nadzieję, że Brady zostanie wkrótce adoptowany i wreszcie będzie miał dom na stałe.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej niebezpieczne owady w Polsce. Uważaj, niektóre mogą mieszkać w twoim domu

W Polsce co prawda jadowitych stworzeń nie ma tak wiele, jak np. w Australii, co nie oznacza, że szanse na ich spotkanie wynoszą zero. Poznaj najbardziej jadowite owady występujące w Polsce! Przy napotkaniu tych owadów, lepiej zachować pewne środki ostrożności. Najlepiej się do nich nie zbliżać, ale jeśli dojdzie do konfrontacji i ukąszenia, warto wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: facebook/Stray Rescue of St. Louis

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >