Swiatzwierzat.pl
Przedszkole

YouTube – SBS TV

Z kamerą w przedszkolu dla szczeniaków. To urocze nagranie sprawi, że rozpłyniesz się ze słodyczy (WIDEO)

11 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek rozważałeś zapisanie swojego szczeniaka do psiego przedszkola, ale zastanawiałeś się, czy odnajdzie się w towarzystwie innych czworonożnych "dzieciaków"? Nie musisz się dłużej martwić. Przedszkolanki ze specjalnego szkółki dla zwierzaków w Korei Południowej pokazały, że ich podopieczni wiodą tam iście królewskie życie!

Czy na wspomnienie o czasach przedszkolnych w głowie jawi się obraz znienawidzonego leżakowania? A może paskudne obiadki na szkolnej stołówce? Czas puścić te koszmary z dzieciństwa w niepamięć! Zobacz, jak dzisiaj wygląda dzień z życia przedszkolaków... na czterech łapach.

Psie przedszkole rajem dla szczeniaków

W Korei Południowej otwarto specjalną placówkę, do której "rodzice" futrzaków mogą ich przyprowadzić i pozostawić pod opieką ekspertów. Przedszkole o nazwie Puppy's Spring postanowiło pokazać, co dzieje się z maluchami za zamkniętymi drzwiami i tym samym zdobyć zaufanie ich właścicieli.

Jak widać na opublikowanym filmie, młodziutkie zwierzaki wyposażone we własne tornistry są odprowadzane do przedszkola i przekazywane w ręce nauczycieli. Tymczasowi opiekunowie pamiętają, żeby przywitać się z każdym ze swoich "uczniów" i nauczyć ich wzajemnego szacunku.

Następnie przychodzi pora na wspólną naukę. Ludzie pracujący w przedszkolu dbają o to, by wyszkolić zwierzaki, aby wykonywały podstawowe komend, takie jak "siad", "leżeć", czy "podaj łapę".

Kolejnym punktem programu są ćwiczenia i zabawy. W ich trakcie psy korzystają ze specjalnych mat węchowych, zabawek i akcesoriów, dzięki którym poznają otaczający je świat i szkolą swoje zmysły. Szczeniaki mogą do woli wąchać i lizać, a w nagrodę dostają ukryte smakołyki.

Straż Miejska

Kierowca usłyszał miauczenie kotka dobiegające spod maski. Zareagował natychmiast, zdarzył się cud

CZYTAJ DALEJ

Szczeniaki nie mogą się doczekać leżakowania

Po owocnej pracy przychodzi pora na lunch. Każdy z psiaków, w zależności od wieku, rasy i budowy ciała, ma indywidualnie dopasowaną dietę. Kiedy już wszystkie szczeniaki napełnią brzuszki, przychodzi długo oczekiwana chwila drzemki!

Wraz z wybiciem zegara o pierwszej po południu, nadchodzi moment psiej sjesty. Wtedy wszystkie czworonogi okrywane są kocykiem i mogą odpłynąć w świat marzeń sennych. Co za słodki widok!

Oczywiście należy pamiętać, że najważniejszą funkcją psiego przedszkola, poza zabawą i treningami, jest socjalizacja szczeniaka. Obcowanie z innymi zwierzętami w podobnym wieku pozwala mu nie tylko rozładować nagromadzoną energię. Zawierane przyjaźnie i znajomości uczą go funkcjonować w zgodzie z grupą.

Nagranie pokazujące urocze plany zajęć tych szczeniąt sprawiają, że będziesz chciał zapisać również swojego malucha do psiego przedszkola. Koniecznie obejrzyj to hitowe nagranie z psiego przedszkola w Korei.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >