Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Z kamerą w przedszkolu dla szczeniaków. To urocze nagranie sprawi, że rozpłyniesz się ze słodyczy (WIDEO)
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.06.2021 02:00

Z kamerą w przedszkolu dla szczeniaków. To urocze nagranie sprawi, że rozpłyniesz się ze słodyczy (WIDEO)

Przedszkole
YouTube – SBS TV

Czy kiedykolwiek rozważałeś zapisanie swojego szczeniaka do psiego przedszkola, ale zastanawiałeś się, czy odnajdzie się w towarzystwie innych czworonożnych "dzieciaków"? Nie musisz się dłużej martwić. Przedszkolanki ze specjalnego szkółki dla zwierzaków w Korei Południowej pokazały, że ich podopieczni wiodą tam iście królewskie życie!

Czy na wspomnienie o czasach przedszkolnych w głowie jawi się obraz znienawidzonego leżakowania? A może paskudne obiadki na szkolnej stołówce? Czas puścić te koszmary z dzieciństwa w niepamięć! Zobacz, jak dzisiaj wygląda dzień z życia przedszkolaków... na czterech łapach.

Psie przedszkole rajem dla szczeniaków

W Korei Południowej otwarto specjalną placówkę, do której "rodzice" futrzaków mogą ich przyprowadzić i pozostawić pod opieką ekspertów. Przedszkole o nazwie Puppy's Spring postanowiło pokazać, co dzieje się z maluchami za zamkniętymi drzwiami i tym samym zdobyć zaufanie ich właścicieli.

Jak widać na opublikowanym filmie, młodziutkie zwierzaki wyposażone we własne tornistry są odprowadzane do przedszkola i przekazywane w ręce nauczycieli. Tymczasowi opiekunowie pamiętają, żeby przywitać się z każdym ze swoich "uczniów" i nauczyć ich wzajemnego szacunku.

Następnie przychodzi pora na wspólną naukę. Ludzie pracujący w przedszkolu dbają o to, by wyszkolić zwierzaki, aby wykonywały podstawowe komend, takie jak "siad", "leżeć", czy "podaj łapę".

Kolejnym punktem programu są ćwiczenia i zabawy. W ich trakcie psy korzystają ze specjalnych mat węchowych, zabawek i akcesoriów, dzięki którym poznają otaczający je świat i szkolą swoje zmysły. Szczeniaki mogą do woli wąchać i lizać, a w nagrodę dostają ukryte smakołyki.

Szczeniaki nie mogą się doczekać leżakowania

Po owocnej pracy przychodzi pora na lunch. Każdy z psiaków, w zależności od wieku, rasy i budowy ciała, ma indywidualnie dopasowaną dietę. Kiedy już wszystkie szczeniaki napełnią brzuszki, przychodzi długo oczekiwana chwila drzemki!

Wraz z wybiciem zegara o pierwszej po południu, nadchodzi moment psiej sjesty. Wtedy wszystkie czworonogi okrywane są kocykiem i mogą odpłynąć w świat marzeń sennych. Co za słodki widok!

Oczywiście należy pamiętać, że najważniejszą funkcją psiego przedszkola, poza zabawą i treningami, jest socjalizacja szczeniaka. Obcowanie z innymi zwierzętami w podobnym wieku pozwala mu nie tylko rozładować nagromadzoną energię. Zawierane przyjaźnie i znajomości uczą go funkcjonować w zgodzie z grupą.

Nagranie pokazujące urocze plany zajęć tych szczeniąt sprawiają, że będziesz chciał zapisać również swojego malucha do psiego przedszkola. Koniecznie obejrzyj to hitowe nagranie z psiego przedszkola w Korei.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!