Swiatzwierzat.pl
Kadr z filmu

twitter/ANI

Youtuber aresztowany za przywiązanie psa do balonów z helem. Zwierzę było przerażone

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Popularny indyjski youtuber Gaurav Sharma naraził się internautom i środowisku obrońców praw zwierząt. Mężczyzna nakręcił film, na którym widać, jak z uśmiechem na ustach przywiązuje niewielkich rozmiarów psa do balonów nadmuchanym helem. Po kilku sekundach wystraszone zwierzę zaczęło unosić się w powietrzu i "odfruwać" w górę. Skandalicznym wyczynom mężczyzny kibicowała jego matka.

Niektórzy twórcy internetowi są w stanie przekroczyć wszelkie granice zdrowego rozsądku i głupoty, aby zyskać sławę. Tym razem skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 32-latek, który dla żartu naraził swojego psa na utratę życia i zdrowia.

Przywiązał psa do balonów z helem. Chciał sprawdzić, czy umie "latać"

Guarav Sharma prowadzi kanał na platformie YouTube, liczący ponad cztery miliony subskrybentów. W ostatnim czasie zrobiło się o nim szczególnie głośno po tym, jak opublikował film, na którym widać szpica miniaturowego z przyczepionymi do obroży balonami z helem.

W klipie można zauważyć, że youtuber wysyła swojego psa Dollara w powietrze. Zwierzę zaczyna na chwilę unosić się w powietrzu na wysokości drugiego piętra budynku. Przestraszony szpic obija się o jeden z balkonów i w ostatniej chwili zostaje uratowany przed odfrunięciem w przestworza.

Całemu zdarzeniu towarzyszyły wiwaty i śmiechy. Właściciel zwierzęcia oraz jego matka wydają się nie przejmować bezpieczeństwem psa, który leci coraz wyżej. Z radością przypatrują się "latającemu" zwierzakowi.

Policjant

Pożar gospodarstwa w Kraszewicach. Jeden policjant zaryzykował życiem, by ratować zwierzęta

CZYTAJ DALEJ

Policja aresztowała youtubera

Internautów oraz aktywistów na rzecz ochrony praw zwierząt zaniepokoiły wybryki internetowego twórcy z Indii. Komentarz zapełniły się od krytycznym wypowiedzi i skarg pod adresem właściciela psa.

Medialna burza urosła do tego stopnia, że na kanale Gaurava Sharmy pojawiły się przeprosiny, wyjaśniające zaistniałą sytuację. Youtuber zapewniał, że nie miał złych intencji i podczas nagrywania filmu ze swoim psem Dollarem podjął „wszelkie środki bezpieczeństwa”.

Tłumaczył się, mówiąc, że inspirował się twórczością innych youtuberów, którzy również wykonywali podobne akrobacje z udziałem zwierząt. Ponadto, twierdzi, że kocha zwierzęta i prosi, aby nie oceniać go jako złego opiekuna zwierząt na podstawie jednego niefortunnego incydentu.

Teraz youtuberowi z New Delhi wcale nie jest do śmiechu. Po otrzymaniu skargi od organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt People for Animals (PFA) policja do jego drzwi zapukała.

Autor wideo został zatrzymany na podstawie ustawy o okrucieństwie wobec zwierząt. Przeciwko Sharmie i jego matce, która pomagała w nagraniach, odbędzie się sprawa na podstawie sekcji 188, 269, 34 ustawy o okrucieństwie wobec zwierząt.

Zobacz nagranie i zdjęcie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >