Swiatzwierzat.pl
Dexter

facebook/Tim Beville Jr.

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

9 Maja 2021

(Ostatnia zmiana: 6 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Śmierć nadchodzi znienacka i nikogo nie oszczędza. Przekonał się o tym właściciel 7-letniego mopsa nazywanego Dexter. Pastor Tim Beville postanowił uczcić pamięć swojego wieloletniego przyjaciela, wyprawiając mu ekstrawagancką ceremonię pożegnalną. W sieci opublikował zdjęcia z uroczystości oraz nekrolog, który wzruszył, ale i rozbawił do łez tysiące internautów.

Pastor z Allentown w Pensylwanii w ubiegłym miesiącu stracił jednego ze swoich podopiecznych. Psiak o imieniu Dexter odszedł 27 kwietnia z powodu choroby, pozostawiając w sercach swoich dwóch czworonożnych przyjaciół i opiekuna uczucie pustki.

Pastor pożegnał swojego psa w wyjątkowy sposób

O mopsie z Pensylwanii zrobiło się głośno po tym, jak Tim Beville udostępnił na Facebooku wpis dotyczący jego śmierci i ich ostatniego pożegnania. W odniesieniu do przykrego zdarzenia, napisał w sieci:

- Jesteśmy załamani, że odszedł, ale jesteśmy bardzo wdzięczni za 7 lat śmiechu i radości, które wniósł do naszego życia.

Mężczyzna nie krył żalu po stracie ukochanego czworonoga. Traktował go niczym pełnoprawnego członka swojej rodziny, dlatego uznał, że zasługuje na wystawny pogrzeb.

Na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych widzimy salę wypełnioną kwiatami, rozwieszony materiał z wyhaftowanym zdjęciem Dextera, program nabożeństwa, zdjęcie Dextera oraz księgę kondolencyjną udostępnioną gościom. Oczywiście nie zabrakło kluczowego elementu - otwartej trumny.

Owczarek niemiecki

Olbrzymi owczarek kombinuje, jak wejść do transportera dla kota. Efekt rozśmiesza do łez (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

Wewnątrz niej spoczywało ciałko Dextera. Psiak owinięty był niebieskim kocem, a na jego szyi zawiązana była niebieska muszka. Głowę opartą miał na swojej prawdopodobnie ulubionej zabawce. Wyglądał jakby głęboko spał.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyszli dziś wieczorem, aby pożegnać się z Dexterem! Doceniam Waszą miłość! Biegaj wolny, Dexter! - napisał właściciel psa na Facebooku.

Słowa, które zapadają w pamięci

Nie jest jasne, ile gości pojawiło się na pogrzebie Dextera. Dla wszystkich tych, którzy nie mogli stawić się na uroczystości, Tim opublikował nekrolog wraz z listem pożegnalnym do ukochanego mopsa.

- Uwielbiał śpiewać do filmów na youtube, bez względu na to, co na nich było. Zawsze wąchał, zanim cokolwiek zjadł, uwielbiał bawić się niebieskimi zabawkami bardziej niż w jakimkolwiek innym kolorem. Spędzał ze mną dni w biurze, siadając na moim krześle przy biurku, często spoglądając przeze mnie i na to, co działo się na ekranie komputera. Uwielbiał ser, ale oszalał na punkcie jabłek - wspominał pastor i dodał. - Dexter był wierny, lojalny, kochający, miły i walczył aż do końca. Był najprawdziwszym przyjacielem człowieka.

Dotychczas wzruszający wpis zdobył 51 tys. polubień i blisko 83 tys. udostępnień. W sieci założono nawet fanklub Dextera, który liczy ponad 800 członków. Internauci przyznali w komentarzach, że nigdy wcześniej nie widzieli pogrzebu psa, jednak słowa jego właściciela świadczą o tym, że w pełni zasługiwał na szczególne traktowanie.

Jak wynika z nekrologu, ciało psa zostanie poddane kremacji. Żegnaj, Dexterze, obyś biegał szczęśliwy po drugiej stronie Tęczowego Mostu!

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Komar tygrysi znowu wykryty w Niemczech. Czy Polacy mają powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nietypowe zgłoszenie ws. uwięzionej kózki. Wpadła jak śliwka w kompot

Czytaj więcej >

Pozostałe

Drapieżny kot uciekł z hodowli? Nagranie nie pozostawia wątpliwości

Czytaj więcej >
czarne koty

Pozostałe

„Nie rozdzielajcie nas, przyniesiemy podwójne szczęście”

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dziecko włożyło żywą rybę do ust. Internauci: „To wcale nie jest śmieszne"

Czytaj więcej >

Pozostałe

Ciało morskiego ssaka wyrzucone na brzeg. To zagrożony wyginięciem kuzyn delfina

Czytaj więcej >