Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Wyjątkowy włamywacz wdarł się do poznańskiego ZOO. "Jest zabezpieczona i przebadana przez lekarza"
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 14.12.2023 09:22

Wyjątkowy włamywacz wdarł się do poznańskiego ZOO. "Jest zabezpieczona i przebadana przez lekarza"

ZOO w Poznaniu
ZOO w Poznaniu, źródło: facebook.com @Zoo Poznań Official Site, fot. Koroniec, CC BY-SA 4.0

Na teren ogrodu zoologicznego w Poznaniu wkradł się włamywacz. Pracownicy ZOO złapali intruza, po czym poinformowali o nietypowym zdarzeniu internautów. Nie wiadomo, w jakim celu niespodziewany gość wdarł się na teren ogrodu zoologicznego, ale pracownicy mają swoją teorię na ten temat.

W ZOO w Poznaniu dużo się dzieje

Zima to czas, w którym większość zwierząt żyjących w ZOO ogranicza swoją aktywność do niezbędnego minimum. O ironio, w ogrodzie zoologicznym w Poznaniu ostatnio dużo się dzieje. Kilka dni temu pracownicy tej jednostki poinformowali wielbicieli zwierząt o nietypowym zachowaniu niedźwiedzi. Ogromne drapieżniki zaskoczyły nawet najbardziej doświadczonych opiekunów. Pracownikom ogrodu zoologicznego niedane jest się nudzić w tym sezonie zimowym.

Mieszkańcy ZOO w Poznaniu nie zwalniają tempa. Po niedźwiedziach przyszedł czas na chwilę sławy manula stepowego o imieniu Magellan. Zwierzak dokonał czegoś wyjątkowego. Być może to osiągnięcie dzikiego kota sprowokowało kogoś z zewnątrz do włamania się do ogrodu zoologicznego w Poznaniu.

Co jako pierwsze wpadło Ci w oczy? Ten test zdradza prawdę o Twojej osobowości

Włamywacz wkradł się do ogrodu zoologicznego

Na teren ZOO wkradła się suczka owczarka niemieckiego. Pracownicy ogrodu zoologicznego złapali czworonożnego gościa. O incydencie tym poinformowali w mediach społecznościowych:

Kochani, mamy wyjątkowego Gościa, który zapewne spieszył z gratulacjami do Magellana i dlatego wdarł się na teren zoo. (…). Właściciela prosimy o kontakt. (…) Jest zabezpieczona i zbadana przez lekarza weterynarii. 

Manul żyjący w Poznaniu wygrał w konkursie o Puchar Świata Manuli. To tak świeża sprawa, że emocje po tym niesamowitym wydarzeniu nie zdążyły jeszcze opaść. Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów na wieść o włamaniu do ZOO w Poznaniu:

To teraz trzeba napisać powieść “O psie, który pozazdrościł Magellanowi giganta”.

409932336_675078134796815_4836685466009965350_n.jpg
Czworonożny włamywacz jest bardzo przyjazny, źródło: facebook.com @Zoo Poznań Official Site

Czy suczka zamieszka w ZOO w Poznaniu?

Jedna z osób komentujących post zapytała, co się stanie, jeśli nikt nie zgłosi się po niesfornego owczarka. Odpowiedziała jej dyrektor ZOO w Poznaniu:

Na pewno o nią zadbamy i będziemy szukać najlepszego domku.

Oczywiście nie zabrakło internautów, których nietypowa historia sprowokowała do żartów:

  • Może to nieznany dotąd gatunek wilka miejskiego i postanowiła dać się odkryć w zoo właśnie;
  • Ojjj. Coś czuję że macie na stanie sztukę szczęścia więcej.

Źródło: facebook.com @Zoo Poznań Official Site

Tagi: ZOO Pies Polska