Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-23T081621.579

Facebook.com @otozgorzow

Wstrząsające znalezisko pod Gorzowem Wielkopolskim. Nikt nie zasługuje na takie traktowanie

23 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

W okresie wakacyjnym wycieczka do lasu może skończyć się nie tylko znalezieniem przyjemnej polany na piknik czy grzybów na zupę. Grupa spacerowiczów znalazła coś przerażającego.

Grupka wczasowiczów, spacerująca po lesie pod Gorzowem Wielkopolskim, wprost nie mogła uwierzyć własnym oczom. Wśród drzew coś się kotłowało.

Zdjęcia z interwencji

Zapadł wyrok ws. oprawcy zwierząt z gminy Ryki. Czy sprawiedliwości stało się zadość?

CZYTAJ DALEJ

Straszne znalezisko

Słychać było popiskiwania i skomlenie. Niektórzy od razu domyślili się, co się stało, inni potrzebowali chwili, by uświadomić siebie grozę sytuacji. Ktoś w środku lasu porzucił w worku szczeniaczki!

Małe pieski były całkowicie bezradne. Nie potrafią przecież polować, nie radzą sobie nawet z przedzieraniem się przez krzaki. Las to nie miejsce dla psa, chyba że tylko na spacer czy rodzinny piknik.

Pani Irena wiedziała, co robić. Zabrała szczeniaczki do samochodu i dała im schronienie w swoim garażu. Potem zadzwoniła po gorzowski oddział Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Wakacje to ciężki czas dla zwierząt domowych

O sprawie poinformowali wolontariusze OTOZ na swoim Facebooku. Nie szczędzą gorzkich słów pod adresem tego, kto porzucił w lesie pieski:

- Te dzieciaki zostały porzucone w lesie. Co myśli człowiek, który tak postępuje? Istota żywa nie zasługuje na takie traktowanie! - czytamy w poście.

Okres wakacyjny to trudny czas dla zwierząt domowych, zwłaszcza psów. Polacy tłumnie wyjeżdżają na wakacje i często nie wiedzą, co zrobić ze swoimi pupilami. Niektórzy decydują się na oddanie ich. Problem w tym, że schroniska przyjmują najczęściej tylko zwierzęta bezdomne, a nie niechciane. Kiedy kończą się opcje, zostaje najgorsze: porzucenie psa.

Ofiary końca pandemii

Działacze OTOZ tłumaczą także, że wzrost liczby porzuceń zwierząt łączy się z wygasaniem epidemii COVID-19. Na czas kwarantanny wiele osób zaadoptowało psy. Teraz, gdy te osoby wróciły do pracy w biurze, nie radzą sobie z czworonogami i zaczynają się ich pozbywać.

- Człowieku! Zastanów się milion razy, zanim zaadoptujesz psa, kota, kozę czy konia - apelują wolontariusze.

Zwierzę to odpowiedzialność, często zaciągana na wiele długich lat. Posiadanie zwierzęcia wymaga poświęcania mu czasu i pieniędzy na utrzymanie. Przygarnięcie zwierzaka to więc poważana decyzja i nie można traktować jej lekko. Nieodpowiedzialne decyzje mogą skończyć się bardzo smutno, jak pokazuje historia porzuconych szczeniąt.

Zobacz zdjęcia uratowanych szczeniaczków:

Źródło: Facebook.com @otozgorzow

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >