Swiatzwierzat.pl
facebook/Toz Starogard Gdański

facebook/Toz Starogard Gdański

Ciało psa zawinięte w worek i porzucone w lesie. Aktywiści ostrzegają: „Sprawco, miej się na baczności"

4 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Aktywiści na rzecz zwierząt po raz kolejny zwracają się z prośbą o wsparcie internautów. Chcą ukarać oprawcę psa, którego odnaleziono martwego w szczelnie zawiązanej siatce. Niestety nie wiadomo, czy czworonóg żył w momencie porzucenia.

Jak informują członkowie TOZ-u z oddziału starogardzkiego, przed tygodniem pewna kobieta, która wybrała się na spacer do Lasu Szpęgawskiego, natknęła się na pakunek z tajemniczą zawartością. Kiedy przyjrzała mu się z bliska, serce podeszło jej do gardła.

Porzucił ciało psa w lesie. Z siatki wystawał tylko łebek

- To był koszmarny widok - relacjonują inspektorzy na Facebooku. - Kobieta znalazła ciało psa. Był szczelnie owinięty czarnym workiem i oklejony taśmą.

Miejsce znalezienia pieska znajduje się nieopodal grobów masowych i jest niemalże przy drodze, nie w głębi lasu. Osoby nagłaśniające bestialską zbrodnię liczą na to, że odezwie się do nich świadek zdarzenia.

Chociaż od tragicznego odkrycia minął już przeszło tydzień, wokół sprawy w dalszym ciągu krąży wiele pytań bez odpowiedzi. Inspektorzy zastanawiają się, czy pies umarł wcześniej, a właściciel wywiózł go do lasu celem "utylizacji", czy też zmarł na skutek uduszenia się w plastikowym worku.- Czy jeszcze żył, gdy był wyrzucany do lasu? Być może. Wyglądało to tak, jakby próbował wydostać się z worka. Wystawała z niego głowa. Zwierzę zostało potraktowane, jak śmieć. Jak tak można? - piszą aktywiści.
Kotka Migella

Oblali kotkę farbą, zwierzę nie przeżyło. Właścicielka opublikowała wstrząsający wpis, odbiera mowę

CZYTAJ DALEJ

Inspektorzy nie szczędzili ostrych słów pod adresem sprawcy

Przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ze Starogardu Gdańskiego w dosadny sposób zwracają się bezpośrednio do sprawcy niewybaczalnego czynu. Zaznaczają, że lasy państwowe, a tym bardziej okolice historycznych grobów, są na bieżąco monitorowane, dlatego ustalenie tożsamości sprawcy jest tylko kwestią czasu.

- Sprawco, jeśli czytasz ten wpis, to miej się na baczności... Sprawiedliwość już wyszła i jest w drodze po Ciebie dziadu jeden paskudny... - podsumowali.

Wszystkie osoby mogące udzielić informacji w tej sprawie proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim lub skontaktowanie z tamtejszym oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pod numerem telefonu: 516 495 128.

Zobacz zdjęcie:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiPodobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >