Swiatzwierzat.pl
Łabędź we Wrocławiu

Facebook.com/MPK Wrocław

Tramwaje nie kursują, ludzie utknęli w korkach. Powodem nietypowy gość na wrocławskim torowisku

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Wrocław nie ma szczęścia do komunikacji tramwajowej. Ponad sto wykolejeń w 2020 roku mówi samo za siebie o sytuacji w tym mieście. Okazuje się, że rok 2021 wcale dla Wrocławian nie zaczął się lepiej. Ubiegła środa przyniosła kolejne informacje o p

Nietypowa blokada tramwajowa miała miejsce w środę, 24 lutego. Na torach znalazł się łabędź, który całkowicie uniemożliwił poruszanie się miejskich pociągów. Zwierzę zostało zabezpieczone przez Straż Miejską. Całe i zdrowe zostało przetransportowane w bezpieczne miejsce.

Wrocław: Łabędź przyczyną chaosu 

Wrocławianie przywykli do częstych problemów z komunikacją tramwajową w swoim mieście. Wszystko przez częste wykolejenia powodowane kiepskim stanem technicznym torowisk w stolicy Dolnego Śląska. Niestety i tym razem, mieszkańcy, śpiesząc się do pracy, musieli uzbroić się w cierpliwość. W środę 24 lutego doszło do problemów na trasach linii 2 i 10. Powód był  nietypowy.

Jak relacjonują lokalne media, w okolicach Mostu Pokoju łabędź postanowił opuścić swoje nadodrzańskie schronienie i pokazać z dumą, że jest wielkim ptakiem, któremu nic nie jest straszne. Zwierzak z gatunku kaczkowatych zajął torowisko niemalże w samym centrum miasta. Sytuacja była o tyle intrygująca, ale dla niektórych mieszkańców zapewne też denerwująca, że do zdarzenia doszło w godzinach szczytu.

Wrocławski łabędź postanowił umościć się na szynach chwilę przed godziną 8., gdy większość osób jedzie do swoich prac. Na szczęście zdarzenie nie trwało długo, a ruch po kilkunastu minutach został przywrócony. Łabędziem zajęli się strażnicy miejscy. Zlokalizowali oni winowajcę kongestii i przenieśli w bezpieczne miejsce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Łabędź w dobrych rękach

Strażnicy miejscy z Wrocławia profesjonalnie podeszli do swoich obowiązków. Na miejsce wezwano weterynarza, by ten zbadał zwierzę i ocenił jego stań zdrowia. Okazało się, że ptak jest w pełni zdrowy i może wrócić na brzeg Odry.

Animal Patrol z wrocławskiej Straży Miejskiej wykonał kawał dobrej roboty. Mundurowi błyskawicznie zjawili się na miejscu, znaleźli zwierzę i przetransportowali łabędzia, tak by nie stanowił zagrożenia w ruchu drogowym i tramwajowym, a także zadbali o bezpieczeństwo i komfort ptaka.

- Łabędź został również pouczony, aby unikał leżenia na torach tramwajowych. Zwłaszcza w godzinach szczytu - napisali, puszczając oczko, przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.

Zobacz zdjęcia:

[EMBED-4114]

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Facebook/Obywatelska Gmina Łubianka

Inne zwierzęta

Smutny widok przed domem jednego z sołtysów. Zdjęcia martwej sarny błyskawicznie obiegły internet

Czytaj więcej >
FACEBOOK/WILDBASE

Inne zwierzęta

Sówka pierwszy raz została wykąpana. Jej zdjęcia robią furorę w sieci

Czytaj więcej >
unsplash/Svetozar Cenisev

Inne zwierzęta

Inwazja szczurów w Toruniu. Miasto rozpoczęło deratyzację, trzeba zachować ostrożność

Czytaj więcej >
polskiwilk.org.pl/

Inne zwierzęta

Śmierć młodego wilka w lesie. Zwierzę konało kilka dni

Czytaj więcej >
twitter/CPW_SE

Inne zwierzęta

Przerażony niedźwiedź utknął na drzewie. Podano mu środek uspokajający, by spadł na ziemię

Czytaj więcej >
pixabay/bparker73

Inne zwierzęta

Na świat przyszedł niezwykle rzadki cielak z dwoma głowami. To przypadek jeden na 100 tys. (WIDEO)

Czytaj więcej >