Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ogromna odwaga na nagraniu. Mężczyzna obronił swoje psy przed niedźwiedziem
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.01.2022 01:00

Ogromna odwaga na nagraniu. Mężczyzna obronił swoje psy przed niedźwiedziem

Ratunek psów
youtube/FOX 13 Seattle

Mieszkaniec Florydy nie wahał się ani chwili, kiedy zobaczył, jak niedźwiedź wspinający się na taras przymierza się do ataku na jego psa. Mężczyzna stanął oko w oko z drapieżnikiem i gołymi rękoma odepchnął go od czworonogów. Niewiarygodne zdarzenie nagrały kamery z domowego monitoringu.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia w miejscowości Daytona Beach, znajdującym się w amerykańskim stanie Floryda. Na nagraniu z monitoringu można dostrzec, jak mężczyzna o imieniu Walter stoi na werandzie przed domem. Wtem za jego plecami pojawia się groźny drapieżnik.

Odepchnął niedźwiedzia, by ratować ukochane psy

Masywnym zwierzęciem wspinającym się na taras okazał się być niedźwiedź czarny, gatunek drapieżnego ssaka z rodziny niedźwiedziowatych, którego populacja rozpowszechniona jest na terenach górzystych i leśnych w Ameryce Północnej. Zwierzę grasujące w pobliżu ludzkich siedzib prawdopodobnie szukało pożywienia.

Reakcja Waltera na widok drapieżnika była natychmiastowa. Mężczyzna nie chciał dopuścić do tego, by niedźwiedź zaatakował jego psy, a zwłaszcza 12-letniego pupila, wabiącego się Pepper, dlatego zaryzykował własnym życiem i zdrowiem w obronie czworonożnych przyjaciół.

Na materiale filmowym widać, jak Amerykanin w ułamku sekundy rzuca się na dzikie stworzenie i gołymi rękami odpycha je. Następnie Walter chwyta za huśtawkę ogrodową, po czym blokuje nią wejścia na werandę. W ten sposób uniemożliwił zwierzęciu ponowny atak.

Film robi furorę w sieci

Materiał filmowy dokumentujący walkę z drapieżnikiem został udostępniony w sieci, a następnie wyemitowany przez stację telewizyjną FOX 13 Seattle. Prezenterzy poinformowali, że podczas starcia właściciel psów został pogryziony oraz doznał niewielkich zadrapań, natomiast żadne ze zwierząt, wliczając w to niedźwiedzia, nie odniosły obrażeń. Nagranie odtworzono już blisko 400 tys. razy, a Waltera okrzyknięto bohaterem. Bezgraniczna miłość do domowych pupili niewątpliwie zadziałała jak dodatkowy zastrzyk mocy i pomogła mu stawić czoła zagrożeniu. To niesamowite, ile jesteśmy w stanie zrobić, by chronić naszych najbliższych.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/FOX 13 Seattle

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami