Swiatzwierzat.pl
Zwierzaki

tiktok/jadelyn097

Kot podniósł łapę na świnkę morską, to był kiepski pomysł. Reakcja psa zbije was z tropu (WIDEO)

6 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ostatnio tiktokowym viralem stało się nagranie, na którym uwieczniono reakcję psa na niegrzeczne zachowanie kota. Ciekawski mruczek zaczepiał świnkę domową, co nie spodobało się drugiemu czworonogowi. Psiak zareagował natychmiast.

Czy pies i kot mogą zostać przyjaciółmi? Choć każdy przypadek jest inny, nawiązanie bliskiej relacji pomiędzy przedstawicielami dwóch różnych gatunków jest jak najbardziej możliwe - oczywiście pod pewnymi warunkami.

Zwierzaki muszą być ze sobą oswojone i gotowe na kompromisy. Mają one bowiem różne instynkty i inne potrzeby, co może doprowadzać do spięć między czworonogami. Jak pokazuje pewne nagranie na Tiktoku, poszanowanie dla innych domowych zwierzaków jest jedną z przyczyn nieporozumień między psami i kotami.

Pies przyłapała kota na zaczepianiu świnki morskiej

Gdzie najczęściej można obejrzeć śmieszne psy i koty? Choć do niedawna większość wskazałaby platformę Youtube, to dzisiaj Tiktok wiedzie prym w tej dziedzinie.

Niedawno użytkowniczka aplikacji o pseudonimie jadelyn097 opublikowała nagranie przedstawiające jej uroczych podopiecznych - kota o imieniu Kimba, psa Teddy'ego i świnkę morską, a właściwie kawię domową, nazywaną Rosie. Zwierzaki żyją pod jednym dachem i wydają się tolerować swoje towarzystwo.

Na filmie widać, jak trójka futrzaków siedzi na podłodze, a biało-rudy gryzoń znajduje się pomiędzy Kimbą a Teddym. Od pierwszych chwil można dostrzec, że mruczek przejawia duże zainteresowanie Rosie, nie spuszczając jej z oczu i obwąchując jej futerko. Nie zdążyła minąć sekunda, zanim czarno-biały kociak uniósł łapkę do góry i zamierzał popchnąć nią gryzonia. Wtedy czujny psiak wkroczył do akcji.

swiatzwierzat-1

Upał zbliża się do Polski. Policja ostrzega: Nie zostawiaj zwierząt w aucie

CZYTAJ DALEJ

"Łapy precz od mojej przyjaciółki!"

W następnych sekundach filmu widzimy, że Teddy wybiegł naprzód i powstrzymał kota przed zrobieniem czegokolwiek śwince morskiej. Obaj spojrzeli na siebie, po czym pies wskoczył na kanapę, posyłając kotu ostrzegawcze spojrzenia.

Jak widzimy na innych filmach z kanału jadelyn097, Teddy jest bardzo mocno związany z Rosie, dlatego naturalnie stanął w jej obronie. Po wszystkim Kimba w końcu położył się na podłodze, a przez resztę nagrania Teddy bacznie go obserwował. A co z Rosie? Gryzoń wydawał się zbyt zaskoczony nagłym zachowaniem psa, by samemu zareagować.

Zarówno psy jak i koty rodząc się, nie mogą być źle nastawnie do innego zwierzęcia, bo go w końcu nie znają. To od nas w dużej mierze zależy, czy pupil będzie zdolny nawiązać przyjacielskie relacje z innymi stworzeniami oraz ludźmi. Właśnie dlatego warto wziąć sobie do serca radę organizacji Animal Humane Society:

- Interakcje pomiędzy psami, kotami i innymi zwierzętami zawsze powinny być uważnie nadzorowane. Nigdy nie zostawiaj świnki morskiej bez opieki w obecności psa, kota, fretki lub innego drapieżnego zwierzęcia - zaapelowano w nawiązaniu do filmiku.

A Wy co myślicie o tym filmiku? Na Wasze komentarze czekamy pod artykułem.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Tiktok

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >