Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Właściciel stadniny koni trafił do szpitala, po tym jak próbował uratować zwierzęta z pożaru
Monika Krupska
Monika Krupska 17.05.2021 02:00

Właściciel stadniny koni trafił do szpitala, po tym jak próbował uratować zwierzęta z pożaru

psp i osp
FB/OSP Międzyborów

Wieczorem z piątku na sobotę doszło do pożaru stadniny koni w Budach Michałowskich w woj. mazowieckim. Prywata stajnia stanęła w ogniu. Właściciel ruszył na ratunek zwierzętom.

- Niestety budynku nie udało się uratować, ze względu na drewnianą konstrukcję. Na miejsce udał się zastęp GCBA Scania, w koszarach pozostał w gotowości drugi zastęp - poinformowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyborowie.

Pożar stadniny koni

Jak informuje portal grodzisknews.pl w trakcie pożaru na posesji znajdowało się siedem osób. Właściciel stadniny, który rzucił się na ratunek zwierzętom doznał poparzeń twarzy i ręki. Do mężczyzny konieczne było wezwanie pomocy medycznej. Właściciel trafił do szpitala.

- Do szpitala trafił jej właściciel, który z płonącego ognia próbował wyciągnąć zwierzęta. Niestety, trzech koni nie udało się uratować – podał Grodzisknews.pl. 

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej z powiatu grodziskiego i żyrardowskiego. Akcja gaśnicza trwała 2,5 godziny. Zakończyła się przed północą.

Zdjęcia z akcji w mediach społecznościowych udostępnili strażacy z OSP Międzyborów.

Zobacz zdjęcia:

https://www.facebook.com/ospmiedzyborow/posts/1726360940869314

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!