Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Tatry. Niedźwiedzica z młodymi weszła między turystów
Monika Krupska
Monika Krupska 17.05.2021 02:00

Tatry. Niedźwiedzica z młodymi weszła między turystów

niedzwiedzica
spravy.rtvs.sk/

Turyści spacerujący po słowackich Tatrach przeżyli chwile grozy. Wszystko przez niedźwiedzicę, która wraz z młodymi postanowiła wyjść na drogę. Zwierzę nie było agresywne, jednak tak bliskie spotkanie mogło zakończyć się zupełnie inaczej.

Jak podaje portal RTVS do zdarzenia doszło w centrum turystycznego miasta Starego Smokowsca na Hrebienioku.

Tatry. Spotkanie z niedźwiedzicą

Niedźwiedzica nie bała się ludzi, a wręcz przeciwnie ochoczo do nich podchodziła. Pewnie siebie stąpała po swoim terenie, pilnując dwójki młodych, które za nią podążały. Turyści starali się zachować dystans, jedni powoli odchodzili, inni starali się nie poruszać, nie prowokując niedźwiedzicy do ataku.

Do sytuacji odnieśli się członkowie zespołu interwencyjnego ds. niedźwiedzi z Państwowej Agencji Ochrony Przyrody. Jaroslav Slašťan, jego przedstawiciel zaapelował do turystów, aby nie podchodzili do niedźwiedzi, nie zaczepiali ich i nie próbowali robić sobie z nimi zdjęć. Jeśli misie poczują się zagrożone, mogą zaatakować.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MklRLDFsTlcsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script> - Mimo że (niedźwiedź – przyp. red.) nie wykazywał żadnych oznak agresji, ekolodzy nadal ostrzegają, aby mieć się na baczności – powiedział rzecznik Ministerstwa Środowiska Republiki Słowackiej cytowany przez portal Spravy. Niedźwiedzie często są spotykane po słowackiej stronie Tatr. Na początku maja Lasy Państwowe przekazały informację o śmierci dwóch z nich. Niedźwiedzie zostały zastrzelone, ponieważ weszły na parking hotelu, czym zaniepokoiły strażników.

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Niedźwiedź